Diego Costa je takole obležal po grozljivem trku z okvirjem gola. Foto: Reuters
Trenutek odločitve v Granadi, ko je zadel Yacine Brahimi. Foto: EPA
Angel di Maria
Angel di Maria je načel gostujočo mrežo. Foto: Reuters

Gostje z Vicente Calderona, ki se bodo v polfinalu letošnje izvedbe Lige prvakov udarili s Chelseajem, so povedli v končnici prvega polčasa, ko je po natančnem predložku Diego Godin izkoristil neodločnost domačega vratarja in z glavo hladnokrvno žogo poslal v mrežo. Gostitelji, ki so bili v podrejenem položaju, so si vseeno priigrali nekaj lepih priložnosti, najlepšo je v 53. minuti zapravil Rodriguez, ki je iz neposredne bližine s strelom z glavo izzval izjemno obrambo Thibauta Courtoisa.

Atletico je imel po dobri uri igre na voljo še strel z bele točke, ki pa ga je Costa zapravil. Vseeno se je odličen španski napadalec brazilskih korenin navijačem oddolžil v 84. minuti, ko je iz neposredne bližine žogo strpal v mrežo za 2:0, a se je ob tem tudi poškodoval. 25-letnik je grdo trčil v desno vratarjevo vratnico in si poškodoval golen. Z zelenice so ga odnesli na nosilih, a je podrobnješi zdravniški pregled pokazal, da ne gre za resnejšo poškodbo.

Nov poraz Barcelone
Nogometaši Barcelone so v manj kot tednu dni drugič izgubili. Po porazu v Ligi prvakov so klonili še v državnem prvenstvu – z 1:0 je bila boljša Granada – in si močno otežili boj za naslov prvaka.Barcelona, ki prvič po avgustu 2008, ko je ravno na klop sedel Pep Guardiola, ni zadela na dveh tekmah zapored, je v Andaluzijo pripotovala brez osrednjega branilca, saj je preventivno doma ostal Marc Bartra, Carles Puyol in Gerard Pique pa sta poškodovana, tako da je ob Javierju Mascheranu, ki od prihoda v katalonsko prestolnico igra na tem položaju, zaigral Sergio Busquets, oba nogometaša pa sta sicer zadnja vezna igralca.

V 16. minuti je odločil Yacine Brahimi. Z dolgo podajo je Alžirca v protinapadu zaposlil Fran Rico, Brahimi je ob Martinu Montoyi, ki je slabo posredoval, prišel do žoge in jo pospravil za hrbet Joseja Manuela Pinta. Barca se je tako kot med tednom proti Atleticu v Ligi prvakov mučila. Sicer je ves čas narekovala ritem igre, močno pritiskala in ves čas ogrožala domača vrata, ki pa jih je izjemno uspešno branil Orestis Karnezis. Grški čuvaj mreže se je izkazal s številnimi obrambami po strelih Neymarja, Lea Messija, Andresa Inieste ...

Visoka zmaga Reala in skok na drugo mesto
Real se je z zmago nad Almerio zavihtel na drugo mesto in ima zdaj točko naskoka pred Barcelono, s katero se bo v sredo pomeril v Valencii v finalu kraljevega pokala. Madridčani so igrali brez prvega zvezdnika Cristiana Ronalda, ki je poškodovan, toda v nasprotju s tekme Lige prvakov se jim tokrat odsotnost Portugalca ni poznala. Kraljevi klub je silovito začel tekmo in tako rekoč ves čas ogrožal gostujoča vrata. Nekajkrat se je z odličnimi posredovanji izkazal Esteban, Almerio je rešil tudi okvir vrat, v 28. minuti pa se je po podaji Nacha v kazenskem prostoru lepo znašel Angel di Maria, ki si je nastavil žogo na levico in jo zavrtinčil v mrežo ob daljši vratnici.

Tudi v drugem polčasu je Real pritisnil in po osmih minutah je terensko premoč kronal Gareth Bale, ki je mrežo zatresel po hitri akciji in podaji Karima Benzemaja. Tri minute pozneje se je v kazenskem prostoru ob neodločni gostujoči obrambi lepo znašel Isco in povišal na 3:0. Piko na i visoki zmagi pa je dobrih pet minut pred koncem rednega dela postavil Alvaro Morata, ki je zadel po izjemni podaji Asierja Illarramendija.