Ptujčani se veselijo velikega skalpa. Foto: RTV SLO
Oskar Drobne
Drobne je pokopal nekdanje soigralce. Foto: RTV SLO
Mitja Brulc
Brulc je bil junak srečanja v Celju. Foto: RTV SLO

Novogoričane sta potopila Viktor Trenevski in Rok Kronaveter. Trenevski je zadel v 38. minuti, ko je zadel z bele točke. Prekršek za najstrožjo kazen je prav nad Makedoncem napravil Andrej Komac.

Kljub temu da so zadnje pol ure igrali brez pordelega Sebastjana Berka, je domačim uspelo maščevanje za visok marčevski poraz (4:0) v Novi Gorici. Sodnik Andrej Tratnjek, na čigar sojenje sta imeli pripombe obe ekipi, je pokazal kar 12 rumenih kartonov.

"Vaterpolo" v Domžalah domačim
Na izjemno razmočenem igrišču v Domžalah so domači povedli v 13. minuti, ko je iz gneče svoj prvi gol v rumenem dresu dosegel Darko Karapetrovič. Odpisani Velenjčani so bili sicer enakovreden nasprotnik in imeli v 1. delu tudi dve solidni priložnosti. "Knapom" so nato v zadnji tretjini tekme pošle moči, kar so Domžalčani izkoristili z zadetkoma Zorana Zeljkoviča in Marka Lundra. Slednji je zabil pravi evrogol z 20 metrov. Varovanci Slaviše Stojanoviča tako na sredin derbi v Novo Gorico odhajajo s 4 točkami prednosti.

Drobne potrdil zakon bivšega
Tudi Bonifika je bolj spominjala na vaterpolsko kot pa nogometno igrišče. Gostujoči strateg Milan Djuričić je serijo porazov skušal prekiniti s povsem spremenjeno enajsterico, v kateri so prevladovali mladi igralci. Šok terapija ni bila uspešna, saj so domači prevladovali od prve minute naprej. Toda premoč so kronali šele v 70. minuti, ko je nekdanji igralec Maribora Oskar Drobne z glavo izkoristil podajo Laziča. Drobne je malo pred koncem udaril še enkrat, tokrat pa je bil podajalec Radulovič.

Ajdovci ob tri točke v 92. minuti
Primorju z novim trenerjem Bojanom Prašnikarjem še ni steklo. Proti predzadnji Beli krajini so po golih Petra Kalina in Mateja Mlakarja vse do 92. minute vodili z 2:1, nato pa je s prostega strela za izenačenje poskrbel Amel Mujakovič. Domači zid je bil slabo postavljen. Prvi zadetek gostov je bil bomba Josipa Špeliča s 30 metrov. Žoga se je od prečke odbila za golovo črto. Gostujoči vratar Nikola Drkušič je v 59. minuti ubranil enajstmetrovko Draženu Žežlju.

Brulc dvakrat v polno
CMC Publikum se je s prvo letošnjo zmago (2:1) nad Nafto na 3. mestu izenačil s Koprom. Na Areni Petrol je bil dvakrat uspešen Mitja Brulc, ki je najprej (35.) zadel iz neposredne bližine po podaji Travnerja, drugič (59.) pa je žogo s kakšnih 14 metrov poslal pod prečko. Poraz gostov je malo pred koncem ublažil Jože Benko. Zmagovit niz Celjanov traja že štiri tekme.