Benjamin Verbič
Benjamin Verbič je načel mrežo Krke. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Prva zmaga Celja v letošnji sezoni
Domžale s tretjo zmago zavzele vrh

Domžale so na Ptuju povedle ob koncu prvega polčasa. V 44. minuti je debitant Francoz Benjamin Thomas Romain Morel sprožil po akciji iz kota in z močnim strelom zadel levi spodnji kot vrat Marka Ranilovića.

Domači so imeli v nadaljevanju terensko premoč, vendar so se Domžalčani brez težav ubranili. Zmago gostov je v 91. minuti potrdil Aladin Šišić, ki se je na robu kazenskega prostora dokopal do žoge, nato pa matiral Ranilovića.

Celjani do prve zmage
Na drugi tekmi so Celjani proti Krki povedli že v 3. minuti, ko je zadel Benjamin Verbič, ki je z mojstrskim strelom z roba kazenskega prostora ukanil Matka Obradovića. Na 2:0 je v 30. minuti povišal Valon Ahmedi. Ta je dosegel gol po lepi akciji Mihe Zajca in Grege Bajdeta. Precej boljši Celjani so zmago (3:0) potrdili v 84. minuti. Takrat se je po obleganju Krkinega gola do žoge dokopal Blaž Vrhovec in jo potisnil v mrežo. Celjani so se tako veselili prve prvenstvene zmage v novi sezoni.

3. krog:

Ptuj:
ZAVRČ - DOMŽALE 0:2 (0:1)
1.000; Morel 44., Šišić 91.

Zavrč: Ranilović, Težak, Datković, Kristić, Kurbus, Kelenc (63./Matjašič), Dugolin, Cvek , Šafarić, Smrekar (46./Antolek), Kresinger.

Domžale: Vidmar, Janža, Horić, Korun, Husmani, Majer (70./Jelar), Požeg Vancaš (86./Kous), Skubic, Morel (46./Šišić), Živec, Parker.

Sodnik: Matej Jug (Tolmin)

CELJE - KRKA 3:0 (2:0)
720; Verbič 3., Ahmedi 30., Vrhovec 84.

Celje: Kotnik, Jakolić, Klemenčič, Krajcer, Vidmajer, Vrhovec, Zajc (55./Miškič ), Ahmedi, Verbič (71./Gobec), Bajde, Sunny (60./Žurej).

Krka: Obradovič, Žugelj (46./Kramarič), Fuček , Jurić , Mojstrovič (46./Rašič), Ihbeisheh, Diallo, Dežmar , Perić, Carević (62./Novosel ), Kastrevec.

RUDAR                2  0 0 2  0:3  0

Dogajanje pred, med in po 3. krogu #plts lahko spremljate v spodnji aplikaciji "čečkač".