Valere Germain in Florian Thauvin sta zrežirala gladko zmago Marseilla. Foto: EPA
Steve Mandanda
Steve Mandanda je imel kar nekaj dela v prvem polčasu. Foto: EPA
Navijači Marseilla
Navijači Marseilla so bili zelo glasni v drugem polčasu. Foto: EPA
Vardar
Nogometaši Vardarja so postali prvi makedonski klub, ki se je uvrstil v skupinski del Evropske lige. Na obeh tekmah so premagali favorizirani Fenerbahče. Foto: EPA
Klaas-Jan Huntelaar
Klaas-Jan Huntelaar in soigralci so doživeli hladno prho na Norveškem v zadnjih desetih minutah. Maja je Ajax igral v finalu Evropske lige, zdaj pa je izpadel že v kvalifikacijah. Foto: Reuters
Gylfi Sigurdsson
Gylfi Sigurdsson je utišal Poljud. Islandec je skoraj s polovice igrišča lobal vratarja Hajduka Danteja Stipico in dosegel ključni zadetek za Everton v Splitu. Foto: Reuters
Austria Dunaj
Dunajska Austria se je po dramatični končnici prebila v skupinski del. Osijek je dobil povratno tekmo z 1:0, vendar je prejšnji teden doma izgubil z 1:2. Foto: Reuters
Rožman: Fantastičen prvi polčas v peklenskem vzdušju

Izbranci Simona Rožmana so spisali veliko zgodbo, ki bo z zlatimi črkami zapisana v zgodovini kluba. V 3. predkrogu so izločili Freiburg (0:1 in 2:0), prejšnji četrtek pa so v Stožicah remizirali z Marseillem (1:1). Zadnjo tekmo v dresu Domžalčanov je odigral Jan Repas, ki se seli v francosko ligo v Caen.

Dve priložnosti Blažiča
Domžalčani so pred 47.352 gledalci začeli odločno. V 5. minuti so imeli prvo veliko priložnost, a je Miha Blažič zgrešil žogo po podaji iz kota. Gostitelji so zapretili v 12. minuti, vendar je Lucas Ocampos z glavo streljal mimo vrat. Že v naslednji akciji je Blažič z glavo zatresel mrežo po podaji Ivana Firerja, a je bil v prepovedanem položaju.

Balkovec v vratnico, Germain v polno
V 26. minuti je prosti strel s 25 metrov izvedel Jure Balkovec. Žogo je poslal mimo živega zidu v vratnico, Steve Mandanda je bil že premagan. Kazen za vse neizkoriščene priložnosti je prišla dve minuti zatem, ko je Maxime Lopez z leve strani podal pred vrata, kjer je Valere Germain z glavo zatresel mrežo.

Odlična obramba Milića
V 35. minuti je Matija Širok z desne podal na drugo stran do Lovra Bizjaka, ki je poskusil z volejem, a je žogo slabo zadel. Zatem je Bizjak v 42. minuti prišel do novega strela, ki je bil boljši, a je žoga šla naravnost v naročje Mandandaja. Dve minuti pred odmorom se je izkazal vratar Dejan Milić, s sijajno obrambo je preprečil odločitev po strelu Germaina.
Naveza Thauvin-Germain blestela v drugem polčasu
Izbranci Rudija Garcie, ki so v uvodnih treh krogih francoskega prvenstva zbrali sedem točk, so drugi polčas začeli zelo napadalno. Florian Thauvin je preigraval na desni strani, podal na drugo stran kazenskega prostora, kjer si je žogo na desnico nastavil Germain in jo z močnim strelom poslal v mrežo.

V 70. minuti so bili nevarni tudi gostje. Senijad Ibričić je potegnil po desni strani, lepo našel Matijo Široka, toda Mandanda se je izkazal. Piko na i je postavil Thauvin, ki je izkoristil podajo Germaina in z atraktivnim strelom premagal Milića štiri minute pred koncem.

Rožman: Odigrali smo fantastični prvi polčas
"Fantom moram čestitati za predstavo v tem peklenskem vzdušju. Odigrali smo fantastični prvi polčas. Na tem nivoju moraš izkoristiti vsako priložnost, ki se ti ponudi. Moraš imeti tudi nekaj sreče, če hočeš narediti veliko senzacijo. Na začetku smo se zelo dobro upirali favoriziranemu tekmecu. Prvi gol nas je morda malce presekal, potem ko smo zapravili tri izredne položaje za zadetek. Prisilili smo jih, da so dali vse atome moči do zadnje sekunde. To je velika stvar za nas. Dogovor po tekmi je bil, da še naprej sanjajo velike sanje," je pojasnil trener Simon Rožman, ki pričakuje majhen padec in upa, da bodo njegovi izbranci hitro napolnili baterije za prvenstvo in pokal.