Domžalčani so vodstvo spet prepustili Novogoričanom. Foto: RTV SLO
Valter Birsa
Valter Birsa je na Areni Petrol dosegel že 17. zadetek v letošnji sezoni. Foto: RTV SLO
Oskar Drobne
Oskar Drobne se na lestvici strelcev nezadržno bliža goriškemu dvojcu Burgič - Birsa. Je pri številki 16. Foto: RTV SLO

Dve napaki domžalske obrambe, ki so igrale brez kaznovanih Zlatana Ljubijankiča in Mihe Klineta ter poškodovanega Zorana Zeljkoviča, je v uvodnih 22 minutah kaznoval mladi Rok Kronaveter.

Gostitelji so nato vseskozi pritiskali, najlepše priložnosti pa so zapravili Nikola Nikezić, ki je bil dvakrat sam pred Mladenom Dabanovičem, Slaviša Dvorančič in Tim Lo Duca. Varovanci Slaviše Stojanoviča na zadnjih srečanjih nimajo sreče s poškodbami. Tokrat sta jo skupila še Darijan Matič in Dejan Djuranovič.

Burgič poskrbel za ekspresno vodstvo
Novogoričani so proti Publikumu povedli že v 16. sekundi prek Mirana Burgiča, ki je izkoristil lep predložek Saše Raniča z desne strani. Najboljši strelec letošnjega prvenstva (20) je nato v 9. minuti izsilil še enajstmetrovko. Nepravilno ga je ustavil celjski vratar Gregor Fink, zanesljivi izvajalec strela z bele točke pa je bil Ranič.

Tik pred koncem polčasa je Valter Birsa po prostem strelu Enesa Demiroviča z glavo povišal na 3:0. Zadnji strelec je bil v 73. minuti Mladen Kovačevič po lepi akciji Demiroviča in Birse. Tudi Celjani so imeli nekaj lepih priložnosti, še posebej v drugem polčasu. Nenatančni so bili Darijo Biščan, Sunday Chibuke Ibeji in Nejc Pečnik.

Še prejšnjo soboto so imeli Domžalčani pred Gorico štiri točke prednosti, po porazu na sredinem derbiju in današnji tekmi pa so jim zdaj "vrtnice" ušle na dve točki.

Šov Drobneta in Kremenoviča
Na koprski Bonifiki so gledalci proti tudi teoretično že odpisanemu Rudarju (3:0) videli nov šov Oskarja Drobneta in Darka Kremenoviča. Vsi trije zadetki so padli že v prvem polčasu. Najprej je Drobne zatresel mrežo po prostem strelu Kremenoviča in odbiti žogi, nato je bil po Drobnetovem predložku uspešen Kremenovič, končni izid pa je iz bližine postavil strelec prvega zadetka.

Obupna tekma v Ajdovščini
Preostali srečanji 31. kroga sta se končali brez zadetkov. V Ajdovščini sta Primorje in Nafta prikazala zelo slabo predstavo, praktično brez pravih priložnosti. Gostitelji so sicer imeli terensko premoč, dve minuti pred koncem pa bi lahko tudi izgubili, vendar je bil Uroš Rutar po strelu Denisa Srše z glavo na mestu.

Džinič blizu, a tako daleč
Maribor je Belo krajino zaradi kazni gostil v Dravogradu. V prvem polčasu in na začetku drugega so bili boljši Črnomaljci, a se je dvakrat izkazal Tomaž Murko. V nadaljevanju so imeli kar pet lepih priložnosti vijoličasti, v zadnji minuti je Elvedin Džinič zadel stičišče vratnice in prečke.