Arjen Robben je tudi v spomladanskem delu najboljši igralec Bayerna. Foto: EPA
David Alaba
David Alaba je mojstrsko poslal žogo prek živega zidu pod prečko. Foto: EPA
Andre Schürrle in Kevin De Bruyne
Andre Schürrle je odlično debitiral v dresu Wolfsburga, podal je za prva dva gola, zadela sta Bas Dost in Kevin De Bruyne. Foto: EPA

Po grenkem porazu proti Augsburgu na stadionu Westfalen (0:1) se je trener Jürgen Klopp znašel na udaru kritik. Tudi v 20. krogu Bundeslige je računal na Kevina Kampla, ki je igral do 68. minute, ko ga je zamenjal Jakub Blaszczykowski. Slovenski reprezentant je dobro igral na sredini igrišča, kjer so imeli gostje veliko premoč. Na trenutke so z odlično kombinatorno igro spomnili na čase, ko so igrali v finalu Lige prvakov.

Aubameyang neustavljiv za obrambo Freiburga
Črno-rumeni so začeli odločno, Ilkay Gündogan in Šindži Kagava sta hitro ogrela dlani vratarja Freiburga Romana Bürkija. V 9. minuti je Mike Frantz izjemno slabo podal proti svojemu vratarju, pritekel je Pierre-Emerick Aubameyang in lepo podal do Marca Reusa, ki je z levico le še poslal žogo v prazno mrežo. Prvi zadetek Borussie v spomladanskem delu. Gostje so imeli v nadaljevanju precej več priložnosti, kapetan Oliver Sorg je tik pred odmorom s 25 metrov z močnim strelom preizkusil Romana Weidenfellerja, ki pa se je izkazal s parado.

Vodstvo je šlo Borussii zelo na roko, saj se je osredotočala na protinapade. V 56. minuti je Gündogan sijajno zaposlil Aubameyanga, ki je pritekel sam pred Bürkija in ga z desnico zlahka matiral. Sijajni napadalec iz Gabona je postavil piko na i v 72. minuti, ko je zadel z 12 metrov v desni spodnji kot po podaji Kagave. V zaključku tekme bi lahko Aubameyang zabil hat-trick, tudi joker Henrik Mhitarjan je bil blizu zadetku.

Izjemen prosti strel Alabe
Bayern je prav tako osvojil le točko v uvodnih dveh krogih spomladanskega dela. Derbi juga v Stuttgartu se ni začel po okusu Bavarcev. Gostitelji so le čakali na protinapade. V 28. minuti je Gotoku Sakai prišel do strela s 15 metrov, zavrtinčil je žogo in zadel zunanji del vratnice, Manuel Neuer si je pošteno oddahnil. Štiri minute pred odmorom je Mitchell Weiser na desni strani lepo zaposlil Arjena Robbna, ki je stekel proti vratom in z izjemnim diagonalnim strelom z levico ukanil nemočnega Svena Ulreicha. Nizozemec je unovčil prvo pravo akcijo Bayerna in se veselil 12. zadetka v letošnji sezoni.

Odločitev je padla v 50. minuti, ko je David Alaba velemojstrsko izvedel prosti strel s 25 metrov z leve strani. Žogo je z levico poslal prek živega zida pod prečko, Ulreich je bil nemočen. Stuttgart, ki se bori za obstanek, je bil nato popolnoma brez idej. Robert Lewandowski je zapravil še dve priložnosti, izid pa se ni več spremenil.

Schalke na tretjem mestu
Schalke je sijajno začel pomlad, v petek zvečer je ugnal Borussio iz Mönchengladbacha z 1:0 in se prebil na tretje mesto. Odločil je Tranquillo Barnetta v 11. minuti po izjemni podaji Kevina-Princa Boatenga.