Stari-novi prvaki se zasluženo veselijo: v 36. krogih so bili poraženi le štirikrat, drugi Koper pa so prehiteli za zajetnih 12 točk. Foto: MMC RTV SLO
Miljenko Bošnjak
Domžale so v razmiku treh minut dosegle dva zadetka in že po 11. minutah potopile Ptujčane. Foto: RTV SLO
Dario Zahora
Dario Zahora, ki je v zadnjih dveh krogih zadel kar petkrat, je z 22 zadetki postal najboljši strelec sezone 2007/08. Foto: www.nkdomzale.si
Simon Sešlar
Simon Sešlar je v celjskem dresu odigral 405 tekem, v mariborskem (tudi v Ligi prvakov) pa 97. Foto: RTV Slo
Domžalski prvaki ponižali Dravo
Lendavčani so se rešili
Ajdovci slavili v Šiški

Nafta je v Lendavi premagala Koper z 1:0, Primorje je spreobrnilo izid v Ljubljani (2:1), Maribor pa je v 50. štajerskem derbiju ugnal Celje z 2:0. Po zadnjem krogu 17. državnega prvenstva je tako padla še zadnje odločitev: deveta Drava bo v sredo igrala prvo tekmo z Bonifiko za popolnitev I. SNL v sezoni 2008/09.

Zahora potrdil strelsko krono
Drava je na domačem terenu krepko razočarala dva tisoč navijačev, ki so bili priča šampionski predstavi gostov. V osmi minuti je po podaji Juninha prekrasno zadel Andraž Kirm z diagonalnim strelom pod prečko, že tri minute pozneje se je izkazal prvi strelec lige Dario Zahora, ki je svoj strelski izkupiček v tej sezoni še povišal z lepo izvedenim prostim strelom. V drugi minuti nadaljevanja je z bele točke zadel še povratnik Luka Žinko in usoda Ptujčanov je bila dokončno zapečatena. Do konca sta razbito Dravo kaznovala še Jože Benko in Jusufi. Po koncu tekme so varovanci Slaviše Stojanoviča zasluženo dvignili pokal za drugi zaporedni naslov državnih prvakov.

Slovo livarjev od elite
Od prvoligaške druščine se je v Novi Gorici poslavil Livar, ki je izpadel že pred časom. Na klopi vrtnic je nadvse prepričljivo debitiral Miran Srebrnič, ki je nadomestil Darka Milaniča, novega trenerja Maribora. Goričani so nove drugoligaše odpravili s 6:1, na začetku je bil dvakrat uspešen mladi Ettien Velikonja, nato sta svoje dodala še Enes Demirović in Ekpoki. V 84. minuti je častni zadetek za slovo od elite dosegel kapetan Ivančne Gorice Janez Perme.

Sešlar postavil kopačke v kot
Na Areni Petrol so Celjani napadali, da bi ubežali devetemu mestu, a so jih novice iz Ptuja hitro pomirile. Varovanci Pavla Pinnija so po zaostanku z 0:1 vseskozi nevarno ogrožali Marka Pridigarja, ki pa je iz vseh dvobojev izšel kot zmagovalec. Na drugi strani pa je Dragan Jelič še drugič uspešno zaključil mariborski protinapad. V 68. minuti je z igrišča odkorakal kapetan Mik CM Celja Simon Sešlar, ki je tako sklenil igralsko kariero. 34-letni vezni igralec bo že v prihodnjih dneh zasedel mesto športnega direktorja v celjskem klubu.

Lendavčani so si odahnili
V Prekmurju je bila Nafta vseskozi boljši tekmec od Koprčanov, ki so najprijetnejše presenečenje prvenstva. Ko je bilo jasno, da Drava izgublja, so Lendavčani ob podpori bučnega občinstva še bolj pritisnili in na začetku drugega polčasa je Mate Eterović izsilil enajstmetrovko, ki jo je kar sam izvedel. Do konca bi lahko "naftaši" še povišali vodstvo, a je bil vselej na mestu Ermin Hasič.

Interblock zakockal četrto mesto
V Ljubljani se je vse dogodilo v zadnje pol ure igre, Gerić je povedel "kockarje" v vodstvo v 64. minuti, a je Serdarević izenačil že čez pet minut. Ajdovske napade je v zaključku srečanja kronal Alen Dzudzanovič, ki je Rozmana ukanil z natančnim strelom z roba kazenskega prostora.

Afera Vučkič brez posledic
Prvoligaške navdušence pa buri odločitev vodstva tekmovanja, ki je tekmo 35. kroga med Domžalami in Mik CM Celjem dokončno registriralo s 4:0. Na tekmi prejšnjo soboto je zaigral tudi komaj 15-letni Haris Vučkič, kar pa je v nasprotju s pravili, ki dovoljujejo nastopanje med člani šele s 16 leti. Z nelegalnim nastopom je obetavni napadalec postal najmlajši nogometaš v zgodovini 1. Slovenske nogometne lige.