Mame Diouf je akrobatsko proslavil zadetek. Foto: EPA
Luuk de Jong
Luuk de Jong je dosegel drugi zadetek za Borussio iz Mönchengladbacha, ki je ugnala Eintracht. Foto: EPA
Matthias Sammer
Matthias Sammer se je spravil z Juppom Heynckesom. Foto: EPA
Franck Ribery
Franck Ribery je bil dvakratni strelec na Allianz Areni. Foto: EPA

Rumeno-črni so povedli v 26. minuti, ko je Lukasz Piszczek podal z desne strani, Robert Lewandowski pa je žogo s petih metrov neoviran poslal v mrežo. V zadnji minuti prvega polčasa je napadalec gostiteljev Didier Ya Konan že preigral vratarja Romana Weidenfellerja, njegov strel pa je pred golovo črto odbil Piszczek.
Joker Diouf rešil točko
V drugem polčasu je bil Hannover precej boljši tekmec. V 55. minuti je Mario Eggimann z glavo po kotu zatresel mrežo, a je sodnik Peter Gagelmann razveljavil, ker naj bi Ya Konan v kazenskem prostoru v skoku podrl Marcela Schmelzerja. Mirko Slomka je v 67. minuti v igro poslal Mameja Dioufa. Senegalec je v 78. minuti zapravil lepo priložnost, štiri minute pred koncem pa je po škarjicah Ya Konana z levico matiral Weidenfellerja.
Ribery blestel na Allianz Areni
Bayern je pred 71.000 gledalci na Allianz Areni nadigral Hoffenheim z 2:0. V 19. minuti je Thomas Müller na levi strani kazenskega prostora našel Francka Riberyja, ki je švignil mimo Andreasa Becka in z osmih metrov z levico poslal žogo med nogama vratarja Koena Cateelsa v mrežo. Sedem minut zatem je Xerdan Shaqiri zamenjal Müllerja, ki je moral z igrišča po hudem trčenju s soigralcem Mariom Mandžukićem.
Na začetku drugega dela je Mandžukić z desne strani podal v kazenski prostor, Toniju Kroosu žoge ni uspelo zadeti, a jo je nato lepo podaljšal do Riberyja, ki jo je z desnico poslal v mrežo. Hoffenheim na Allianz Areni ni pokazal praktično nič, premoč gostiteljev je bila velika.
Sanjski štart ne zagotavlja naslova
Bayern ima po sedmih krogih Bundeslige popoln izkupiček sedmih zmag z razliko v zadetkih 21:2, kar je najboljši štart vseh časov. Le tri ekipe v zgodovini nemškega prvenstva so začele sezono s sedmimi zmagami (Bayern v sezoni 1995/96, Kaiserslautern v sezoni 2001/02 in Mainz v sezoni 2009/10). Prav zanimivo je, da je bila prav v vseh teh sezonah na koncu prvak dortmundska Borussia.
Heynckes in Sammer zgladila spor
Zmaga nad Hoffenheimom je prinesla mir v tabor Bayerna. V roke sta si segla tudi trener Jupp Heynckes in športni direktor Matthias Sammer, ki sta se javno sporekla po tekmi proti Werderju prejšnji teden. "Mislim, da smo imeli zelo dober, odkrit in iskren pogovor," je povedal direktor kluba Karl Heinz Rummenigge.
Televizijski posnetki so pokazali, da sta si Heynckes in Sammer čestitala po prvem golu. "Zadeva je končana. Mislim, da bodo tudi mediji pomagali k temu, da se konča ta mala vojna. Pomembno je, da nadaljujeta sodelovanje v harmoniji in medsebojnem zaupanju. Zdi se mi, da tako tudi bo," je dodal Rummenigge.

Bayern je prejšnjo soboto v Bremnu prav tako zmagal z 0:2, a je igra v prvem polčasu zmotila Sammerja. Javno jo je kritiziral, Heynckes pa mu je odgovoril, da o tem ne bi smel govoriti v medijih. Bavarci so v torek doživeli nepričakovan poraz v Ligi prvakov v Minsku proti Bate Borisovu (1:2), kar seveda ni utišalo Sammerja, ki je v Münchnu od začetka julija. Predsednik Uli Hoeness je dejal, da mora ekipa znati sprejeti kritiko.

Afellay prvič zadel v dresu Schalkeja
Tretji Schalke je gladko s 3:0 odpravil predzadnji Wolfsburg. Prvi zadetek v dresu kluba iz Gelsenkirchna je dosegel posojeni član Barcelone Ibrahim Afellay. Prvič je izgubila Fortuna iz Düsseldorfa, ki je z igralcem manj z 0:1 klonila v Mainzu.