Argentinski dvojec Paulo Dybala-Gonzalo Higuain se je podpisal pod vse tri gole Juventusa. Foto: EPA

Neapeljčani so povedli v 36. minuti z golom Joseja Marie Callejona iz bližine po podaji Lorenza Insigneja z leve strani proti oddaljenejši vratnici. Že v prvi minuti po odmoru je Kalidou Koulibaly v kazenskem prostoru nepravilno ustavil Paula Dybalo, Argentinec pa je z 11-metrovke izenačil.

V 64. minuti je za 2:1 po predložku rezervista Juana Cuadrada poskrbel Gonzalo Higuain, ki se je dobro znašel na desni strani, pet minut pozneje pa je sledil še en strel z bele točke za Juventus, na katero je sodnik pokazal po stiku vratarja Pepeja Reine s Cuadradom po hitrem protinapadu. Odločitev je razburila goste, saj se je Reina prej dotaknil žoge. Za nameček so sami neuspešno zahtevali 11-metrovko v prejšnjem napadu. Znova je odgovornost prevzel Dybala in postavil končni izid. Stara dama je na domačem stadionu neporažena že 44 tekem.