Nemoč Bayernovih zvezdnikov: namesto zanesljive zmage zgolj 0:0 in konec popolnosti bavarskega velikana, ki je sezono začel z desetimi zmagami. Arjen Robben je za simuliranje dobil rumeni karton, prav tako je na 450. tekmi v dresu Bayerna rumeni karton dobil Philipp Lahm, kar se mu v Bundesligi ni zgodilo od septembra 2014. Foto: Reuters
Marco Reus
Marco Reus je blestel na Weserstadionu v Bremnu. Foto: EPA
Julian Draxler
Julian Draxler je v 77. minuti odločil derbi med Wolfsburgom in Bayerjem. Foto: EPA

Bayern je imel na tekmi 11. kroga nemškega nogometnega prvenstva pričakovano večjo posest žoge, a je bil v napadu nezbran, deloval je utrujeno in brez pravih idej. V prvem polčasu je imel najlepšo priložnost Arturo Vidal, ki je s štirih metrov streljal z glavo, toda vratar Lukaš Hradecky je refleksno odbil žogo.

Drugi polčas se je začel s hudo napako Eintrachtove obrambe, ki je Douglasu Costi ni uspelo kaznovati. Hradecky je njegov poskus ubranil. Velik lapsus si je privoščil tudi Manuel Neuer. V 54. minuti bi moral Bayernov vratar žogo poslati na nasprotnikovo polovico, vendar jo je zgrešil, tako da je prišla do Marca Stendere, ki je z osmih metrov dobro streljal, Neuerju pa je žogo uspelo odbiti v kot.

Pep Guardiola je v igro poslal napadalca Thomasa Müllerja, kar ni pomagalo. Robert Lewandowski je po odlični podaji Arjena Robbna v 81. minuti sicer nevarno streljal, a je šla žoga tik ob vratnici. V 85. minuti je Robben menil, da je bil nad njim storjen prekršek za enajstmetrovko, za nagrado pa dobil rumeni karton za simuliranje. V 89. minuti se je Eintrachtova mreža sicer zatresla, toda Lewandovski je bil v prepovedanem položaju.

Bayernov niz desetih zmag je tako končan, s tem pa je šla po zlu tudi priložnost, da ponovi dosežek Tottenhama, ki je v sezoni 1960/61 angleško prvenstvo začel z enajstimi zaporednimi zmagami. Bavarski velikan je pravočasno dobil opozorilo, da se je treba tudi v domačem prvenstvu potruditi za tri točke. Ali kot bi rekel Guardiola: "Oktobra še nihče ni postal prvak."

Dortmundčani zaostajajo še pet točk
V soboto je Borussia iz Dortmunda odnesla vse tri točke iz Bremna (1:3) in za Bayernom zaostaja še pet točk. Že v 9. minuti so črno-rumeni povedli, po podaji Hernika Mhitrajana je bil pred vrati na pravem mestu Marco Reus. Werder je izenačil po pol ure igre, ko je Anthony Ujah v mrežo pospravil odbito žoga, vratar Roman Bürki je še uspel obraniti strel Romana Grillitscha. Tik pred odmorom je Mats Hummels sijajno podal žogo pred vrata, kjer je bil na pravem mestu Mhitrajan z glavo.

Tudi v drugem delu so imeli izbranci Thomasa Tuchla premoč. V 72. minuti je končni izid postavil Reus po lepi akciji Mhitarjana.