Matjaž Kek je z Rijeko naredil nov korak k naslovu hrvaškega prvaka. Foto: EPA
Kek: Razumem navijače, a niti polovica prvenstva še ni
Kekova Rijeka ugnala Pušnikov Hajduk

Osrednje ime obračuna na deževni Rujevici je bil Josip Elez. Dalmatinec, nekdanji član Hajduka, je za Rijeko dosegel oba zadetka. Rijeka ima po 15 krogih 41 točk, drugouvrščeni Dinamo (s tekmo manj) 32, Hajduk pa je četrti s 13 točkami zaostanka za Rijeko.

Prvi polčas je minil v znamenju premoči gostiteljev, ki so od začetka narekovali ritem. V strelih v okvir vrat je bilo v prvih 45 minutah 3:0, Franko Andrijašević je zadel prečko.

Prvi zadetek je 4.000 gledalcev videlo v 60. minuti, ko je bil Madžar Marko Futats po dolgi žogi in protinapadu prehiter za Eleza.

Rijeka je za izenačenje potrebovala šest minut. Elez je z nekaj sreče zadel s 16 metrov. V 75. minuti je bil Lovre Kalinić spet brez moči, potem ko je po podaji Stefana Ristovskega Elez z devetih metrov natančno meril z glavo.

22-letni branilec je zadel prvič na tekmi hrvaškega prvenstva. Matic Črnic je bil na klopi za rezervne igralce.

Hajduk, ki ga vodi Marijan Pušnik, je tako nadaljeval niz neuspehov proti Rijeki, saj je zadnjič zmagal leta 2012, ko trener Rijeke še ni bil Matjaž Kek.