Fernando Torres je igral le drugi polčas. Foto: EPA
Giovanni dos Santos
Giovanni dos Santos in Javier Hernandez sta zadela za prestižno zmago nad Brazilci. Foto: Reuters
Imeniten zadetek Dos Santosa ob zmagi proti Braziliji

Silva je zmagoviti gol zabil v 84. minuti, potem ko je žogo po sijajnem prodoru Andresa Inieste le potisnil v prazno mrežo. Španci so imeli terensko premoč, a so se Kitajci, ki jih vodi Jose Antonio Camacho, dobro branili. Blestel je vratar Čeng Ženg. Ob strelih Raula Albiola (62.) in Inieste (63.) pa ga je dvakrat rešila prečka.

Španija je igrala v postavi Casillas (46./Valdes), Arbeloa, Albiol, Ramos (55./Pique), Alba, Xavi (45./Navas), Busquets (46./Iniesta), Alonso, Cazorla (67./Mata), Negredo (46./Torres) in Silva.

Varovanci Vicenta del Bosqueja bodo obrambo evropskega naslova začeli v nedeljo, 10. junija, s tekmo proti Italiji.

V Arlingtonu v Teksasu pa je Mehika na prijateljski tekmi z 2:0 premagala Brazilijo. Zadetka sta že v prvem polčasu dosegla Giovanni dos Santos in Javier Hernandez.