Dimitri Payet je dosegel četrti zadetek v dresu izbrane vrste. Kar tri je dosegel na Stade de Franceu. Foto: Reuters

Romunija nam je zelo otežila delo. Bili smo zelo čustveni na začetku tekme. kar nekaj časa smo potrebovali, da smo ujeli pravi ritem. Zelo veliko odpovedovanja je bilo potrebno, da sem se sploh uvrstil v reprezentanco. Nisem si mislil na začetku te sezone, da bom sploh igral na tako pomembni tekmi. Res sem užival vseh 90 minut.

Dimitri Payet
Bogdan Stancu
Bogdan Stancu je zanesljivo zadel z najstrožje kazni za 1:1. Foto: Reuters

Vedel sem, da bo to zelo težka tekma. Zelo težko je biti sproščen na taki tekmi. Morali smo osvojiti tri točke na prvi tekmi. Zdaj imamo dobre temelje za nadaljevanje.

Didier Deschamps
Olivier Giroud
Olivier Giroud je z glavo dosegel prvi zadetek na 15. evropskem prvenstvu. Foto: Reuters

Francozi so se dolgo mučili z zelo discipliniranimi Romuni. V drugem polčasu so bili izbranci Didierja Deschampsa precej boljši, a šele minuto pred koncem so osvojili vse tri točke. 29-letni vezist West Hama Payet, ki je odigral odlično sezono v Premier ligi, je sijajno zadel žogo z 18 metrov.
Gostitelji prvenstva stare celine so imeli pred 80.000 gledalci na Stade de Franceu pobudo (streli v okvir 7:2, posest 59:41 %).

Oglejte si celotno tekmo ter studijsko analizo prvega in drugega polčasa.

Velika priložnost Stancuja

Zelo vroče je bilo v kazenskem prostoru že v 4. minuti, ko je po podaji iz kota Florian Andone žogo z glavo podaljšal na daljšo vratnico, kjer je bil popolnoma osamljen Bogdan Stancu. Malce presenečen je s treh metrov z desnico meril naravnost v Huga Llorisa, ki mu je žogo uspelo odbiti.
Griezmann v vratnico
Francozi so se nato zbrali, imeli so premoč na sredini igrišča. V 10. minuti je Olivier Giroud z glavo meril mimo vrat po podaji Dimitrija Payeta. Po četrt ure igre je Bacary Sagna ušel po desni strani in podal pred vrata, kjer branilec Dragus Grigore ni dobro posredoval, Antoine Griezmann pa je z glavo zadel vratnico.

Nevarni predložki Payeta
Jalova premoč gostiteljev se je nadaljevala. V 36. minuti je Griezmann streljal pol metra mimo vrat po podaji Payeta. Zvezdnik West Hama je tudi v sodnikovem dodatku zelo dobro podal iz kota, Giroud pa je z glavo meril prek vrat.

V prvem polčasu so imeli Francozi 58-odstotno posest žoge, a so le dvakrat streljali v okvir vrat, Romuni pa enkrat.

Vse nevarne francoske akcije prek Payeta

Tudi na začetku drugega polčasa so imeli prvo priložnost Romuni. Claudiu Stanciu je natančno podal v kazenski prostor, Stancu si je lepo zaustavil žogo s prsmi, vendar je nato slabo zadel žogo, ki je zletela mimo vrat. Razigrani Payet je štiri minute zatem zaposlil Girouda, ki je z levico streljal naravnost v roke Taturasanuja.

Pritisk galskih petelinov se je stopnjeval. V 56. minuti je Payet lepo zaposlil Paula Pogbaja, ki je s 14 metrov sprožil z volejem. Taturusanu je refleksno posredoval z nogo in žogo mu je uspelo odbiti v kot.

Giroud ukanil nespretnega Tatarusanuja
Minuto zatem je Payet z desne strani podal pred vrata, kjer je Tatarusanu zaplaval v prazno, Giroud je tudi malce odrinil romunskega vratarja s komolcem in z glavo poslal žogo v mrežo.

Stancu izenačil z bele točke
V 65. minuti je Patrice Evra z levico zadel Stanciuja v kazenskem prostoru, sodnik Viktor Kassai je takoj pokazal na belo točko. Stancu je bil zanesljiv izvajalec, Lloris je krenil v napačno smer.

Mojstrovina Payeta z 18 metrov
Deschamps je za zaključni juriš v igro poslal Kingsleyja Comana, ki je v 66. minuti zamenjal Griezmanna. Pravih priložnosti ni bilo, Romuni so bili zelo zbrani v obrambi. Navijači na tribunah so bili že precej boj tiho. Ko je že vse kazalo na delitev točk, je v 89. minuti Ngolo Kante našel Payeta, ki je z 18 metrov streljal z levico. Žogo je zadel sijajno in jo poslal pod prečko, Tatarusanu je bil nemočen. Romuni so bili šokirani in tudi v sodnikovem dodatku, ki je trajal tri minute, jim ni uspelo sestaviti resne akcije.

Na začetku sezone si ni mislil, da bo zaigral na tej tekmi
"Romunija nam je zelo otežila delo. Bili smo zelo čustveni na začetku tekme. kar nekaj časa smo potrebovali, da smo ujeli pravi ritem. Zelo veliko odpovedovanja je bilo potrebno, da sem se sploh uvrstil v reprezentanco. Nisem si mislil na začetku te sezone, da bom sploh igral na tako pomembni tekmi. Res sem užival vseh 90 minut," je bil vesel Payet.

"Vedel sem, da bo to zelo težka tekma. Zelo težko je biti sproščen na taki tekmi. Morali smo osvojiti tri točke na prvi tekmi. Zdaj imamo dobre temelje za nadaljevanje," je dodal selektor Deschamps.