Samuel Eto'o je odločil tekmo z Udinesejem. Foto: EPA
Lucio
Lucio je v 7. minuti izkoristil neodločno posredovanje Samirja Handanoviča. Foto: EPA
Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović je porti Ceseni zastreljal enajstmetrovko. Foto: EPA

Milan je nepričakovano z 2:0 klonil na gostovanju v Ceseni, Roma pa je proti Cagliariju doživela pravi potop. Na Sardiniji je izgubila kar s 5:1.

Lucio izkoristil medlo posredovanje Handanoviča
Na San Siru je evropske prvake v vodstvo v 7. minuti popeljal Lucio. Kot je izvajal Wesley Sneijder, po slabem izbijanju Handanoviča pa je žoga prišla do brazilskega branilca, ki jo je z desne strani "plasiral" v mrežo gostov. V 31. minuti je po lepi podaji Antonia Di Nataleja izid izenačil Antonio Floro Flores, ki je ob neodločnemu Walterju Samuelu vratarja Julia Cesarja ugnal z lepim strelom z glavo.

Panterska parada "Sarme"
Kljub terenski premoči Interja (posest žoge 67 % - 33 %) so Videmčani neodločen izid držali do 67. minute. Takrat je Sneijderjev predložek v kazenskem prostoru z roko ustavil rezervist Angella in sodnik je pokazal na najstrožjo kazen. Strel Eto'ja je "Sarma" zaustavil z lepo parado, vendar je odbita žoga padla na levico Interjevega napadalca, ki mu v drugo ni bilo težko premagati slovenskega vratarja.

Eto'o zadel še vratnico
Handanovič bi lahko resda bolje posredoval pri prvem zadetku Interja, a je v nadaljevanju nekajkrat rešil Videmčane. Še posebej se je izkazal v 32. minuti, ko je s skrajnimi močmi zaustavil nevaren strel Diega Milita. Čeprav je bil Udinese večinoma v podrejenem položaju, si je pripravil nekaj priložnosti, vendar jih Di Natale, Flores in Sanchez niso izkoristili. V 83. minuti je Eto'o stresel še vratnico.

Neuspešen začetek Ibrahimovića in Robinha
Cesena je pokvarila Milanov debi Zlatana Ibrahimovića, ki je bil le medla senca napadalca iz prejšnjih sezon. Milan je padel v "luknjo" že v prvem polčasu, ko sta zadela Albanec Erol Bogdani in Emanuele Giaccherini. Ibrahimović je za nameček v 86. minuti z enajstmetrovke zadel le okvir vrat. Ob Švedu sta v napadu začela Ronaldinho in Pato, v drugem polčasu pa je v igro vstopila še ena okrepitev Milana Robinho. Tudi to kljub pritisku ni obrodilo sadu.