Matjaž Kek je Rijeko popeljal do drugega mesta v prvenstvu in do pokalnega naslova. Foto: EPA

Pred tednom dni na Maksimirju so Rečani zmagali z 1:0. Devetkratni hrvaški prvaki tudi na povratni tekmi niso blesteli, priigrali so si le dve priložnosti.

V 35. minuti je Matej Mitrović zadel z glavo s petih metrov po podaji iz kota, potem ko je vratar Dinama Antonio Ježina zaplaval v prazno.

Za pravo evforijo je poskrbel Zoran Kvržić devet minut pred koncem. Vedran Jugović je na desni strani preigral Josipa Pivarića in podal v sredino, kjer si je Kvržić popolnoma sam zaustavil žogo in zatresel mrežo.

Rijeka je "Rabuzinovo Sunce" osvojila tudi leta 2005 proti Hajduku, leto pozneje pa še proti Varteksu. V finalu je igrala tudi 1994, a takrat proti Dinamu izgubila. Za Dinamo je bil to 17. finale in peti poraz.