Zoran Kvržić je po protinapadu zadel za 2:0, toda nemška ekipa je spet dokazala svojo nepopustljivost in tik pred koncem dosegla zelo dragocen zadetek. Foto: EPA
Christian Gentner
Christian Gentner je bil podajalec pri zadetku Vedada Ibiševića. Foto: EPA
Mario Gomez
Pri Fiorentini ni igral Josip Iličić, je pa zato gol dosegel še ena okrepitev - Mario Gomez. Foto: EPA

Na prvi tekmi zadnjega kroga kvalifikacij za igranje v skupinskem delu Evropske lige je 10 tisoč gledalcev na prvi gol čakalo do 74. minute, ko je Ivan Tomečak podal z desnega krila, Leon Benko pa je bil natančen z glavo. Stuttgart je bil sicer konkretnejši, imel je precej več strelov v okvir vrat (3:11), toda svojih priložnosti nikakor ni znal izkoristiti.

Ibišević malce pokvaril zabavo
V 82. minuti je Romun Alexandru Maxim v kazenskem prostoru natančno meril, toda izkazal se je vratar Ivan Vargič. Rijeki se je odprla pot do protinapadov in v 87. minuti je Zoran Kvržić po podaji Benka poskrbel za 2:0. Toda zbranost je popustila, Stuttgart je še bolj pritisnil in Ibišević je po podaji Christiana Gentnerja z desnico iz bližine zatresel mrežo. Bosanski napadalec je bil v 94. minuti blizu izenačenja, a je spet odlično posredoval Vargić. Matija Škarabot (Rijeka) je igral do 77. minute.

Kampl spet med najboljšimi
Salzburg je kar s 5:0 premagal Žalgiris iz Vilne, tako da bo povratna tekma le formalnost. Kevin Kampl je igral do 89. minute in si zasluži odlično oceno. Veliko je bil pri žogi, njegove podaje so imele oči, med drugim je Jonathanu Sorianu, ki mu je uspel hat-trick, natančno podal za vodstvo z 2:0 v 37. minuti.

Tim Matavž ostaja pri PSV Eindhovnu. Nizozemski mediji poročajo, da je PSV zavrnil šest milijonov evrov vredno ponudbo španskega prvoligaša Malage. Za napadalca slovenske reprezentance naj bi PSV zahteval vsaj še enkrat toliko.