Martin Milec je z izjemnim strelom znižal na 1:2. Foto: Aleš Fevžer
Nusmir Fajić je zadel le devet minut po vstopu v igro. Foto: BoBo
Marcos Tavares je zapravil izjemno priložnost za izenačenje na 2:2. Foto: BoBo
Roman Bezjak
Roman Bezjak je dosegel vodilni zadetek za Ludogorec v Eindhovnu. Foto: EPA
Kevin Kampl
Kevin Kampl je podal pri prvem zadetku Salzburga. Dosegel ga je Alan v 36. minuti. Foto: EPA
Za uvod v Evropsko ligo “petarda” v Lj. vrtu
Zadetka Rondona in Rjazanceva
Zadetka Jeremenka in Fajića
Karadeniz prvi načel mrežo v Mariboru
Marcano iz kota zadel za 0:2
Milec z evrogolom znižal izid

"Tatarski milijonarji" so v 1. krogu skupine D Evropske lige pred 7.500 gledalci v Ljudskem vrtu blesteli predvsem v napadu. Rusko moštvo, ki je po igralski zasedbi vredno precej več kot mariborsko, je povedlo zgodaj v prvem polčasu, kljub borbeni igri Maribora pa prednost zadržalo do konca. V izdihljajih tekme so dosegli še dva gola in slavili s preveliko razliko glede na dogajanje na zelenici.

Obetaven začetek slovenskih prvakov
V 9. minuti je bil zelo nevaren Damjan Bohar, ki je z desne strani podal proti Jeanu Philippu Mendyju, Francoz pa je z volejem ogrel dlani Sergeja Rižikova. Bohar je imel v naslednjih dveh minutah še dve priložnosti, a je bila enkrat žoga prehitra, drugič pa je uspešno posredoval ruski vratar. V 22. minuti je z močnim strelom z leve strani poskusil Aleš Mejač, a je bil Rižikov spet pripravljen.

Karadeniz šokiral gostitelje
V 23. minuti so gostje povedli iz prve resne akcije. Branilec Chris Mavinga je pobegnil po levi strani in lepo podal žogo v sredino kazenskega prostora, kjer je Gökdeniz Karadeniz z desnico zatresel mrežo, žoga se je odbila od desne vratnice.
Marcano hitro povišal na 0:2
Rusi so dobili zalet. V 26. minuti je Yann M'Vila silovito sprožil s 30 metrov, Jasmin Handanović pa se je izkazal z lepo parado. Kot je izvedel Bebras Natcho, mariborska obramba je zelo slabo posredovala, žoga je prišla do daljše vratnice, kjer jo je v prazno mrežo pospravil Ivan Marcano.
Evrogol Milca vlil upanje
Vijoličasti so se hitro vrnili v igro. V 35. minuti je Martin Milec prodrl po desni strani, ni se odločil za podajo v sredino, ampak je z izjemnim strelom pospravil žogo pod prečko, Sergej Rižikov je bil nemočen in tribune so znova oživele.
Tavares zapravil lepo priložnost
Na začetku drugega dela je Maribor prevzel pobudo. Marcos Tavares, ki je danes prvič igral kot Slovenec, se je sam znašel pred Rižikovom, a je z levico meril mimo vrat. V 57. minuti je hitro prodrl Jose Rondon, že mu je uspelo z visoko žogo premagati Handanovića, a je bil Željlko Filipović dovolj hiter, da je žogo pred golovo črto odbil v kot. Gostje so znova imeli lepo priložnost v 67. minuti, ko je s približno 25 metrov poskusil Natcho, a je Handanović z lepo parado na svojo levo vratnico žogo ujel.
Rezervist Fajić izkoristil zmedo v obrambi Rubina
V 69. minuti je rezervist Roman Jeremenko po podaji Olega Kuzmina z močnim diagonalnim strelom z desne strani povišal na 1:3. Štiri minute pozneje je Nusmir Fajić (vstopil je v 64. minuti) znižal, potem ko je Aleksander Rajčević nevarno streljal, žogo pa je Rižikov slabo odbil.
Rusi dvakrat zadeli po protinapadih
Mariborčani so poskušali vse do konca, imeli še nekaj lepih priložnosti, a jih v nasprotju z Rusi niso unovčili. V 90. minuti je Aleksandr Rjazancev podal do Rondona, ki je učinkovito zaključil protinapad. V zadnji minuti sodnikovega dodatka je Rjazancev po podaji Kuzmina postavil končni izid.
Čačić: Izid ni realen
"Rezultat je visok in prikazuje napačno sliko o Mariboru. Skozi vso tekmo smo morali loviti zaostanek. Proti taki ekipi držati gol zaostanka do 78. minute je dober izid. Tudi po tretjem golu smo se vrnili, ekipa se ni predala, iskali smo izenačenje, nato pa nam je padla koncentracija in rezultat je visok. Igralcem moram čestitati, saj so dali vse od sebe, se iztrošili proti zelo kakovostnemu nasprotniku. Če bomo na naslednjih tekmah tudi tako igrali, bom zelo zadovoljen. Moram se opravičiti navijačem, saj smo izgubili, na koncu so gostje zapečatili našo usodo z visoko zmago. Nasprotnik je znal kaznovati naše napake - predvsem drugi gol, da ne govorim o četrtem ali petem ... Danes smo bili videti kot ekipa vse do zadnje minute," je pojasnil trener Maribora Ante Čačić.
Bezjak načel mrežo PSV-ja
V skupini B sta si nasproti stala slovenska napadalca Tim Matavž v dresu PSV-ja in Roman Bezjak v majici Ludgorca Razgrada. Bolgari so zmagali z 2:0, Bezjak se je v 60. minuti tudi vpisal med strelce, ko je s 30 metrov kaznoval napako vratarja.