Maribor je lani v Evropski ligi osvojil eno točko, letos pa že na prvi tekmi presegel lanski izkupiček. Veliko zaslug za veličastno zmago s 3:0 ima Marcos Tavares. Foto: BoBo
Robert Berić
Robert Berić je v 25. minuti spretno ukanil vratarja Panathinaikosa. Foto: Reuters
Darko Milanič in Jesualdo Ferreira
Darko Milanič (levo) je bil upravičeno navdušen nad predstavo svojih varovancev. Foto: Reuters
Antonio Di Natale
Antonio Di Natale je v sodnikovem podaljšku rešil točko za Videmčane. Foto: EPA
Agyemang Badu in Samuel Eto'o
Samuel Eto'o se je vrnil v Italijo, z Anžijem je odnesel točko s stadiona Friuli. Foto: EPA
Jonjo Shelvey
Jonjo Shelvey je bil junak v Švici. Foto: EPA
Mariborčani v velikem slogu nadigrali Panathinaikos
Grški navijač: Grozno je, morda zaradi žensk

Maribor se je odlično postavil na igrišču, od prve minute narekoval ritem ter presenečal s kombinatorno in predvsem učinkovito igro. Zadeli so Robert Berić v prvem polčasu ter Agim Ibraimi in Marcos Tavares v drugem polčasu. Gostje so bili večinoma brez idej. Sprožili so le dva strela v okvir vrat, Maribor šest. Po remiju 0:0 v Londonu med Tottenhamom in Laziem je tako slovenski prvak prvi v skupini J.

Berić spreten pred grškimi vrati
Robert Berić, ki je bil ves čas nevaren pred vrati Panathinaikosa, je terensko premoč kronal v 25. minuti. Opazil ga je Marcos Tavares, Berič pa je bil zelo spreten in predvsem natančen pri strelu z desetih metrov. Nič ga ni zmotilo, da sta ga poskušala ustaviti dva grška branilca.

Karnezis obranil žogo za 2:0
Berić je imel novo izjemno priložnost v 53. minuti po protinapadu in krajšem obdobju grškega obleganja štajerskih vrat. Ibraimi je z leve strani podal pred gol, Berić je bil hitrejši od obrambe, Karnezis pa je refleksno ubranil njegov strel.

Mojstrska poteza Ibraimija
Na 2:0 je povišal Agim Ibraimi v 62. minuti. V kazenskem prostoru je preigraval Tavares, sodnik je spregledal grško igranje z roko, nato pa je žogo dobil Ibraimi, na 15 metrih pogledal, kje stoji vratar Karnezis, in ga tako presenetil, da je lahko samo še pogledal, kako je žoga zletela v njegov levi kot. Mojstrsko! Prvo slovensko zmago v Evropski ligi je z enajstmetrovke potrdil Tavares. Brazilski napadalec je preigraval v kazenskem prostoru, ko ga je zrušil Velazquez.

Aleš Mejač: "Videli smo evropski Maribor. Izpolnili smo vse naloge, odlično stali na sredini, igrali drug za drugega. Vedeli smo, kje preti nevarnost, in podvajali njihove igralce. Nismo se nadejali tako visoke zmage, smo pa verjeli vase."
Darko Milanič: "Odigrali smo fantastično tekmo. Ponosen sem, da treniram te fante. Enkratna tekma, čudovita zmaga! Bili smo prepričani, da smo v lanski sezoni napredovali, da imamo zdaj več izkušenj, da smo se nekaj naučili."

Vučkić začel tekmo na Portugalskem
V Evropski ligi igrajo še trije Slovenci. Haris Vučkić je začel tekmo za Newcastle v Maritimu, zamenjan je bil v 53. minuti. Srečanje se je končalo brez zadetkov. Tim Matavž je začel na klopi PSV-ja iz Eindhovna, ki je gostoval v Ukrajini, vstopil je v 74. minuti, ko so Nizozemci že izgubljali proti Dnipru z 0:2, kar je bil tudi končni izid.

Dve žogi v mreži Samirja Handanovića

Inter s Samirjem Handanovićem je na San Siru z Rubinom iz Kazana igral 2:2. Slovenski reprezentančni vratar je v 17. minuti obranil enajstmetrovko Bebrasu Natchu, a je bil v nadaljevanju akcije nemočen ob zadetku Aleksandra Rjazanceva. V 39. minuti je izenačil Marko Livaja, v 84. minuti je Ruse v vodstvo znova popeljal Salomon Rondon, za točko Italijanov pa je v sodnikovem podaljšku poskrbel Juto Nagatomo.