Veselje Domžalčanov po tem, ko so v kvalifikacijah za Evropsko ligo uspeli izločiti nemško ekipo Freiburg. Foto: BoBo
Lovro Bizjak
Lovro Bizjak je bil v prvem polčasu med najopaznejšimi igralci Domžal, v 2. polčasu pa je odlično predstavo okronal z golom. Foto: BoBo
V Stožicah se je zbralo 5.136 gledalcev. Foto: BoBo
Domžale - Freiburg
Domžalčani so verjeli, da lahko na kolena spravijo Freiburg. Foto: BoBo
Osijek - PSV Eindhoven
Četrtek je tudi odličen dan za hrvaški nogomet. Naprej so se uvrstili: Hajduk Split, Dinamo Zagreb in Osijek. Slednji je poskrbel tudi za presenečenje, izločil je nizozemski PSV Eindhoven (skupni izid 2:0). To je velik šok za Nizozemce, saj jih prvič po 44 letih ne bo v skupinskem delu evropskih tekmovanj. Foto: EPA
Domžale v Stožicah pripravile senzacijo

Domžalčani so v Evropi dobili že šest zaporednih domačih evropskih tekem, s tokratno odmevno zmago pa so izločili sedmouvrščeno ekipo Bundeslige. Pred 5.100 gledalci (vsaj 800 je bilo nemških) so poskrbeli so za eno največjih presenečenj letošnjih evropskih tekmovanj.

Varovanci Simona Rožmana so gola dosegli na začetku drugega polčasa. Zadela sta Senijad Ibričić (zaostanek s prve tekme je izničil po natančnem strelu z enajstmetrovke) in Lovro Bizjak.

Dinamičen prvi polčas
V prvem polčasu je bila igra dinamična, vseeno pa oba vratarja nista imela preveč dela, saj je proti okviru vrat letela le ena žoga (Freiburg). Domžale, ki so igrale z dvema napadalcema, so se pogumno lotile uveljavljenega tekmeca, bile so agresivne in zanesljive na sredini igrišča.

Najlepša priložnost za vodstvo se je ponudila v 20. minuti, ko je Jure Balkovec s stranskega avta zaposlil Lovra Bizjaka, ki je v kazenskem prostoru dobro obvladal žogo in jo nastavil Amedeju Vetrihu. Primorec je s 15 metrov žogo poslal mimo gola.

Tik pred polčasom je bilo vroče pred domžalskimi vrati, a je Gaber Dobrovoljc dobro posredoval.

Številni protinapadi Domžalčanov
Domžalčani so po vrnitvi na nogometno zelenico zaigrali še pogumneje v napadu, že po nekaj minutah pa so prišli do priložnosti za gol. V kazenskem prostoru je Matijo Široka s prekrškom v kazenskem prostoru zaustavil Caglar Söyüncü, ki je prejel rumeni karton, Domžalčani pa so prišli do enajstmetrovke. To je z zanesljivim strelom v spodnji desni kot uspešno izvedel Ibričić.

V 59. minuti je sledil nov šok za Freiburg. V protinapadu je Ivan Firer lepo podal Bizjaku, ki je zadel iz neposredne bližine.

Že v 68. minuti je imel Ibričić priložnost za nov gol. S 23 metrov je izvedel prosti strel, meril je v vratarjev kot, a se je z odlično obrambo izkazal vratar Freiburga Alexander Schwolow. Slednji je imel minuto pozneje veliko sreče - Dobrovoljc je po podaji iz kota zadel prečko.

Domžalčani so imeli veliko protinapadov, v 72. minuti je prav Ibričić krenil v novega, na vrhu kazenskega prostora je našel Zenija Husmanija, ki je prišel do strela, a je meril mimo vrat.

Nemci so v zadnjih napadih skušali priti do zadetka, ki bi jih rešil izpada, v napad je krenil tudi vratar, a so se gostitelji uspeli ubraniti in so zdaj le še korak oddaljeni od Evropske lige, je pa res, da na petkovem žrebu ne bodo med nosilci.