Theo Walcott je osem minut pred koncem na nosilih zapustil igrišče. Foto: EPA
Santi Cazorla
Santi Cazorla je načel mrežo Tottenhama. Foto: EPA
Scott Dann
Scott Dann je zadel v deseti minuti nadaljevanja in ohranil upanje Blackburna po uvrstitvi v 4. krog tekmovanja. Foto: Reuters
Alvaro Negredo
Alvaro Negredo je Manchester Cityju ob koncu prvega polčasa prinesel vodstvo. Foto: Reuters
Ross Barkley
20-letni vezist Ross Barkley postaja vse pomembnejši člen Evertona. Foto: Reuters

Topničarji niso izgubili v 3. kroga Pokala FA vse od leta 1996, ko jih je na ponovoljeni tekmi z 1:0 ugnal Sheffield United. Tottenham ni uspel ponoviti sijajne sredine igre, ko je na Old Traffordu ugnal Manchester United (1:2).

Gostitelji so povedli v 31. minuti, ko je Serge Gnabry na levi strani kazenskega prostora našel Santija Cazorlo, Španec je z natančnim strelom z levico zadel desni spodnji kot. V 62. minuti je Danny Rose začetniško izgubil žogo na sredini igrišča, Tomaš Rosicky je krenil sam proti vratom in rutinsko matiral Huga Llorisa.

Popoln večer za topničarje je pokvarila poškodba Thea Walcotta, ki so ga nekaj minut pred koncem morali z zelenice odnesti z nosili. Trener Arsene Wenger je bil zelo zaskrbljen, saj ima ravno v napadu največ težav.

Negredo kronal premoč sinjemodrih
V Blackburnu so bili gostje z Etihada občutno boljši nasprotnik, že v prvem polčasu so si pripravili kopico zrelih priložnosti, izkoristili so šele zadnjo, ko je tik pred odmorom v polno zadel Alvaro Negredo.
Po predložku Davida Silve in Džekovem nenatančnem strelu z glavo je iz neposredne bližine slabo posredovanje domače obrambo kaznoval Negredo in City povedel v vodstvo z 0:1.
City na koncu trepetal za ponovno tekmo
Blackburn, ki je iz Premier lige izpadel v sezoni 2011/12, je izid poravnal v deseti minuti nadaljevanja. Tudi tokrat je zadetek padel po predložku iz kota, vratarja Costela Pantilimona pa je iz bližine premagal Scott Dann. Do konca tekme so gostje iz Manchestra vseskozi oblegali domača vrata, krvavo so si želeli zmagovitega zadetka, a ves njihov trud je bil zaman. Še več, v izdihljajih tekme je bil zaradi neumnega prekrška izključen njihov branilec Dedryck Boyata, tako da so se morali v zadnjih minutah celo krčevito braniti pred izpadom iz najstarejšega nogometnega pokalnega tekmovanja na svetu.