Radamel Falcao je na šestih tekmah za Atletico Madrid v tej sezoni dosegel 10 golov. Foto: EPA

Atletico je v zaostali tekmi na gostovanju s 4:2 premagal Betis, potem ko je dvakrat zaostajal. Falcao je prvič izenačil v 28. minuti, drugič pa z enajstmetrovke na začetku drugega dela, ko ga je podrl vratar Casto Espinoza in bil prestrogo izključen. Kolumbijca, ki je imel pred tekmo težave s stegensko mišico, je nato zamenjal Costa. Brazilski napadalec je zadel v 54. minuti, ob koncu tekme pa je zadel še Raul Garcia.

Falcao je v španskem prvenstvu na petih tekmah dosegel sedem golov in na vrhu lestvice strelcev prehitel Lionela Messija.

Hat-trick pozabljenega Kakaja
Vezist Real Madrida Kaka je na prijateljski tekmi proti Millionariosu iz Kolumbije dosegel tri zadetke v zmagi z 8:0. Brazilec, za katerega je Real pred tremi leti odštel 65 milijonov evrov, v letošnji sezoni še ni zaigral na uradni tekmi.

REAL BETIS - ATLETICO MADRID 2:4 (2:1)
Agra 25., Pozuelo 46.; Falcao 28., 48./11-m, Costa 54., Garcia 90.
RK: Nelson 47., Campbell 78./oba Betis

BARCELONA            5  5 0 0 14:3 15
ATLETICO MADRID      5  4 1 0 15:7 13
MALAGA               5  3 2 0  6:2 11
SEVILLA              5  3 2 0  6:2 11
MALLORCA             5  3 2 0  6:3 11
REAL BETIS           5  3 0 2 10:9  9