"Gasilska" fotografija Ljubljančanov po ponovitvi lanskoletnega uspeha. Foto: Marko Madžarac
Robert Berič
Robert Berič je povedel Interblock v vodstvo. Foto: MMC RTV SLO
Ljubljančani pogosto slavijo v Mariboru
V Mariboru slavje Interblocka

Šiškarji so bili večji del tekme boljši nasprotnik, o čemer priča tudi statistika (posest žoge - 51:49, streli v okvir vrat - 6:2). A nekaj sence na lovoriko meče zadetek Ermina Rakoviča (2:0), ki je bil dosežen iz globokega nedovoljenega položaja. Varovanci Igorja Benedejčiča so si s to zmago pridobili tudi kvalifikacije za novoustanovljeno Evropsko ligo.

Berič hitrejši in višji od Suhonjiča
Uvodnih 30 minut je minilo brez pravih priložnosti. Edini strel v okvir vrat Almira Suhonjiča je s prostega strela sprožil Zoran Zeljkovič. V 36. minuti je dejavnejši Interblock (posest žoge 56:44) zatresel mrežo, a je bil Robert Berič v nedovoljenem položaju, zato je sodnik Darko Čeferin zadetek upravičeno razveljavil. Štiri minute pozneje so se 'kockarji' le veselili. Zeljkovič je spet podal s prostega strela, v skoku pa je bil najvišji 17-letni Berič, ki je zadel z glavo.

Sodnik spregledal ofsajd Rakoviča
Interblock je na 2:0 povišal v 53. minuti, pri čemer je bil strelec Ermin Rakovič ob podaji Beriča v čistem ofsajdu, česar pa stranski sodnik Ul - čeprav se je zgodilo pred njegovimi očmi - ni videl. Rakovič je sicer udaril z okoli 15 metrov. V nadaljevanju so Primorci zaigrali bolje in v 76. minuti prišli do zadetka upanja, potem ko je prosti strel z 20 metov mojstrsko izvedel Mitja Viler. Žoga je preletela živi zid in končala v zgornjem levem kotu vrat Janeza Strajnarja. 'Kanarčki' so do konca pritiskali, vendar je ljubljanska obramba vzdržala vse napade.

Pokalnemu finalu je manjkalo pravo razpoloženje, saj se je v Ljudskem vrtu zbralo samo 2.000 gledalcev ...