Poudarki

• Dalibor Volaš dvakratni strelec za Maribor
  • Brugge od 74. do 90. minute zadel štirikrat
Dalibor Volaš
Dalibor Volaš je dosegel tretji in četrti zadetek v Evropski ligi. Foto: Rene Gomolj

Maribor - MMC RTV SLO

Nogometaši Maribora so bili po vodstvu s 3:0 v 68. minuti na pragu zmage proti Bruggeu, a nato v šokantnih petnajstih minutah prejeli štiri gole za slavje gostov s 4:3.

Vijoličastim tako ni uspelo, da bi se na predzadnji tekmi Evropske lige od domačih navijačev poslovili z zmago. Očitno je vodstvo s 3:0, dvakrat je zadel Dalibor Volaš, uspavalo domače, ki so v končnici tekme povsem popustili. Po prvem zadetku Nabila Dirarja v 74. minuti so gostje "zavohali" kri in do konca zmleli Maribor. Zmagoviti zadetek je v 90. minuti z glavo dosegel Ryan Donk, s čimer se je "odkupil" za avtogol v 49. minuti.

Vleminckx v prečko, Volaš v polno
Gostje so bili blizu zadetku že v 8. minuti, ko je Björn Vleminckx po kotu z glavo stresel prečko. Le tri minute kasneje pa so se gola veselili Mariborčani. Eden od gostujočih branilcev je na robu kazenskega prostora nepretno izbil žogo, tako da je ta prišla do Volaša, ki jo je s "prve" pospravil pod prečko. V nadaljevanju se je igra nekoliko umirila, obe moštvi sta si pripravili nekaj polpriložnosti.

Handanović ustavil Meunierja
V 30. minuti je Thomas Meunier z leve strani prodrl pred Handanovića, ki pa je dobil dvoboj "na štiri oči". Malo kasneje bi Maribor skorajda dosegel še drugi gol, potem ko je strel Marcosa Tavaresa zadel branilca Donka, spremenil smer in pošteno namučil Kujovića.

Donk "pomagal" Mariboru
Maribor ne bi mogel bolje začeti drugega polčasa. V 50. minuti je namreč Dejan Trajkovski po hitrem protinapadu z leve strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je Donk poslal žogo v lastno mrežo. Zadetek je dal krila vijoličastim, ki so še pritiskali proti domačim vratom. V 68. minuti so po akciji s kota uspeli tretjič matirati Kujovića. Ta je najprej odbil strel Tavaresa z glavo, a se je v gneči najbolje znašel Volaš, ki je z dobrega metra poslal žogo v mrežo.

15 črnih minut vijoličastih
Kljub visokemu zaostanku se gostje niso predali. Najprej je v 74. minuti Nabil Dirar z diagonalnim strelom znižal na 3:1, le tri minute kasneje pa je isti igralec sprožil z roba kazenskega prostora, žoga je zadela Zorana Lesjaka, popolnoma spremenila smer in presenetila Handanovića. A šokov s tem še ni bilo konec. V 82. minuti je Joseph Akpala po globinski podaji Meunierja ušel ofsajd zanki, nato pa žogo z nekaj metrov poslal pod prečko.

Dong preskočil domačo obrambo
Belgijci se tudi z remijem niso zadovoljili, saj so pritiskali za zmago. In v 90. minuti tudi zabili odločilni zadetek. Po prostem strelu je Vleminckx podal v sredino kazenskega prostora, kjer je Donk z nebeškim skokom pometel z domačo obrambo in zabil žogo pod prečko. Maribor je imel v sodnikovem podaljšku še priložnost za remi, vendar je Volaš zmanj kot pol metra zadel le vratnico.

Maribor bo v zadnjem krogu, 15. decembra, gostoval pri Birminghamu.

"Sarma" ohranil mrežo nedotaknjeno
Na preostalih srečanjih je Udinese, za katerega je Samir Handanović branil vso tekmo, remiziral pri Rennesu (0:0), medtem ko Tim Matavž ni bil v postavi PSV-ja, ki je zmagal pri Legii iz Varšave.