Robert Berić je za St. Etienne zadel prvič po 3. marcu, ko je ob remiju z Dijonom (2:2) prav tako dosegel oba zadetka svoje ekipe. Foto: EPA

St. Etienne se je na svojem stadionu v zaostanku znašel že po osmih minutah, ko se je med strelce vpisal Adama Niane. Benjamin Nivet je domačemu branilcu Nevenu Subotiću ukradel žogo, stekel v kazenski prostor in podal na drugo vratnico, kjer je Niane neovirano zadel nebranjeno mrežo za 0:1.

Gostitelji v prvem polčasu niso blesteli, bolje so zaigrali v nadaljevanju. Še pred začetkom drugega polčasa je v igro namesto Assaneja Diousseja vstopil Berić, kar se je izkazalo za odločilno potezo trenerja Jean-Louisa Gasseta.

26-letni Krčan je v 68. minuti po predložku Romaina Hamoumaja izid s strelom z glavo najprej izenačil na 1:1, v vodstvo pa je zeleno-bele že dobrih pet minut pozneje popeljal po uspešno izvedenem protinapadu. Znova se je s podajo izkazal Hamouma, Berić je le podstavil nogo in odločil obračun.

Z zmago in polnim izkupičkom točk so se nogometaši St. Etienna ne lestvici elitnega francoskega prvenstva zavihteli na šesto mesto, za petouvrščeno Nico - zadnjim potnikom v kvalifikacije Evropske lige - zaostajajo za točko.