Nogometaši Urugvaja se veselijo zmage po streljanju enajstmetrovk. Foto: EPA
Florian Thauvin je Francozom zagotovil finale. Foto: EPA

Francozi in Urugvajci finalisti SP-ja do 20 let

Iračani prejeli zadetek dve minuti pred koncem
10. julij 2013 ob 23:15
Carigrad - MMC RTV SLO

Francoski in urugvajski nogometaši so finalisti svetovnega prvenstva do 20 let. Galski petelini so v Bursi z 2:1 ugnali Gance, Urugvajci pa so bili v Trabzonu šele po enajstmetrovkah boljši od Iraka.

Irak je povedel z golom Alija Adnana v 34. minuti, dve minuti pred koncem pa je izenačil Gonzalo Bueno in Urugvaju zagotovil podaljšek. V 30 minutah ni bilo odločitve, pri strelih z bele točke so bili boljši Urugvajci s 7:6.

Francozom je finale zagotovil Florian Thauvin, ki je mrežo zatresel v 43. in 74. minuti.

Finale bo v soboto ob 21.00 v Carigradu.