Papiss Cisse je z dvema neverjetnima zadetkoma odločil zmagovalca na Stamford Bridgeu. Foto: Reuters
Papiss Cisse
Cissejev drugi zadetek so na Stamford Bridgeu pospremili z odprtimi usti. Didier Drogba ni mogel verjeti svojim očem in je le zmajeval z glavo, povsem brez besed pa je bil tudi menedžer Newcastla Alan Pardew, ki je po tekmi takole čestital junaku srečanja. Foto: Reuters
Fernando Torres
Fernando Torres se je sicer trudil, a nikakor ni uspel predreti dobro postavljene gostujoče obrambe. Foto: Reuters
Nogometaši Tottenhama
Nogometaši Tottenhama so po slabih predstavah kot kaže dobro formo našli v pravem trenutku. Z zmago so ohranili četrto mesto, ki še vodi v kvalifikacije Lige prvakov - seveda le v primeru, da Chelsea izgubi finale v Münchnu. Foto: Reuters
Fabrice Muamba
Pred tekmo med Boltonom in Tottenhamom je gledalce na Reebok stadionu pozdravil Fabrice Muamba, ki se je še pred kratkim po srčnem zastoju v londonski bolnišnici boril za življenje. Foto: Reuters
Martin Škrtel
Martin Škrtel se je znašel na nepravem mestu v peti minuti. Foto: EPA

Senegalec je še enkrat več dokazal, da gre za vrhunskega napadalca, ki zna ugnati tudi najboljše vratarje - pri obeh zadetkih je bil Petr Čech povsem nemočen. Gostitelji niso prikazali igre, s katero so blesteli v zadnjem času, še najbliže zadetku je bil v 88. minuti John Terry.

Mojstrovina Cisseja za vodstvo 'srak'
Gostje iz Newcastla so bili v prvem polčasu boljši nasprotnik, na sredini igrišča so lepo povezovali igro med obrambo in napadom, pripravili so si tudi več resnejših priložnosti - prvo v 15. minuti, ko je v kazenskem prostoru s spektakularnim strelom poskusil Demba Ba. Črno-beli so v vodstvo smuknili v 19. minuti, ko se je s tehnično dovršenim strelom izkazal Papiss Cisse. Ta si je najprej dvignil žogo, nato pa iz polvoleja premagal nemočnega Petra Čecha. Ta je bil nemočen tudi ob izteku prvega polčasa, ko je po podaji iz kota prečko s silovitim strelom zatresel Ba.

Izjemno nevarni so bili gostitelji v 38. in 39. minuti, ko so dvakrat zapored ogrozili vrata Tima Krula. Najprej je po nenadnem predložku Fernanda Torresa v kazenski prostor z glavo mimo gola meril Florent Malouda, takoj zatem pa je po predložku iz kota ob drugi vratnici z glavo zgrešil še Branislav Ivanović.

Mikel nokavtiral Tioteja
V drugem polčasu so gostitelji močneje pritisnili na obrambo Newcastla, že v drugi minuti nadaljevanja je bilo vroče pred Krulovimi vrati, kjer sta po vnovičnem Torresovem predložku zapretila Raul Meireles in rezervist Juan Mata, ki je po odmoru zamenjal Daniela Sturridge. Igra je bila nato dalj časa prekinjena zaradi poškodbe Ismaela Cheika Tioteja. Ta je v skoku z Johnom Obijem Mikelom prejel močan udarec s komolcem v glavo, z zelenice so ga odnesli na nosilih.

Gol leta v režiji Cisseja
V končnici tekme so Londončani napadli z vsemi topovi, vseskozi so pritiskali na Krulova vrata, še najbliže zadetku so prišli v 88. minuti, ko je po Terryjevem strelu z glavo žogo z golove črte izbil Davide Santon. Glavni sodnik Mark Halsey je tekmo podaljšal še za deset minut, v četrti minuti dodatka pa je Cisse z golom sezone pokopal še zadnje Chelseajeve upe za morebitno izenačenje izida. Senegalec je z neverjetnim strelom z leve strani žogo pod prečko poslal v malo mrežico!

Premierna zmaga Fulhama na Anfieldu
Nogometaši Fulhama so se veselili zgodovinskega trenutka na Anfieldu. Na preloženi tekmi Premier lige jim je prvič uspelo premagati Liverpool v gosteh (0:1). Odločilni trenutek se je zgodil že v peti minuti, ko je nekdanji igralec redsov John Arne Riise podal pred vrata, Alexander Kačaniklić je spremenil smer žogi, ki je zadela Martina Škrtela v prsa in se odbila v mrežo. Po četrt ure igre je Pavel Pogrebnjak zapretil z volejem, a je vratar Doni odlično posredoval. Liverpool je bil blizu izenačenja v 29. minuti, ko je streljal mladi Jonjo Shelvey, vendar je Brede Hangeland žogo izbil z golove črte.

V drugem polčasu so bili "kočarji" še nevarnejši, iz protinapadov so bili blizu povišanju vodstva. V 62. minuti je Kerim Frei stresel vratnico. 12 minut pred koncem je Doni sijajno posredoval, ko se je Clint Dempsey znašel popolnoma sam pred njim.

Trener Liverpooola Kenny Dalglish je spočil nosilce igre pred finalom pokala FA proti Chelseaju v soboto ob 16.00 na Wembleyju. Fulham je to znal izkoristiti in v 31. poskusu le odnesel vse tri točke z Anfielda.