Gianluigi Donnarumma je proti Juventusu ohranil mrežo nedotaknjeno, tokrat pa je bil premagan trikrat. Foto: EPA
Giorgio Chiellini
Branilec Giorgio Chiellini je zadel dvakrat z glavo. Foto: Reuters
Edin Džeko
Edin Džeko je bil dvakrat natančen na stadionu Mapei v Reggio Emilii. Foto: Reuters

Hladno prho so varovanci Vincenza Montelle doživeli že v 11. minuti, ko je Genoo z glavo v vodstvo popeljal mladi srbski reprezentant Nikola Ninković. Upi na morebiten preobrat so dodobra splahneli v 56. minuti, ko je bil zaradi grobega prekrška z obema nogama izključen Gabriel Paletta. Juraj Kucka je zatresel lastno mrežo deset minut pred koncem, končni izid pa je postavil Leonardo Pavoletti v 86. minuti.
Genoa je prekinila niz šestih tekem neporaženosti Milana, a Montelle visok poraz ni preveč prizadel. "Mediji ste tisti, ki ste kar naenkrat dvignili pričakovanja. Mi smo mirni. To je bila le luknja na cesti. Včasih se po porazu dvigneš bolj kot po zmagi. Nadaljuje se proces zorjenja, igralci so lahko ponosni, kar so doslej storili," je povedal trener Montella.

Chiellini dvakrat zadel z glavo za zmago stare dame
Juventus je zadržal vodstvo z gladko zmago nad Sampdorio (4:1). Stara dama je povedla že v 4. minuti, ko je Juan Cuadrado z desne strani podal pred vrata, Mario Mandžukić pa je z bližine z glavo zatresel mrežo. Gostje so bili v izgubljenem položaju že po devetih minutah, saj je Miralem Pjanić podal iz kota, Giorgio Chiellini pa je z glavo povišal na 2:0.

Na začetku drugega polčasa so Torinčani precej popustili. Po protinapadu je Patrik Schick znižal v 57. minuti. Osem minut zatem je v gneči pred vrati Sampdorie zelo slabo posredoval vratar Christian Puggioni, žogo je izbil naravnost do Pjanića, ki je z bližine potisnil žogo v mrežo za 3:1. Končni izid je postavil odlični Chiellini z glavo tri minute pred koncem. S prostega strela z leve strani je pred vrata podal Cuadrado, gostje pa so popolnoma pozabili na izkušenega branilca.

Džeko zrežiral preobrat v drugem polčasu
Juventus ima dve točki prednosti pred Romo, ki je po preobratu v drugem delu ugnala Sassuolo (1:3). Gostitelji so povedli v 12. minuti, ko je z glavo zadel Paolo Cannavaro. V 57. minuti je izenačil Edin Džeko po lepi podaji Mohameda Salaha. Napadalec reprezentance BiH-a je bil natančen tudi z bele točke v 76. minuti, nastrožjo kazen je priigral kar sam. Zmago je potrdil Radja Nainggolan po izjemnem prodoru Stephana El Shaarawyja po levi strani.