Erik Salkič je v Šiški potrdil zmagovalca na tekmi Olimpija - Drava. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Nogometaši Kopra
Nogometaši Kopra so v Lendavi prejeli pokal za prvi naslov državnih prvakov. Foto: MMC RTV SLO
Koprčani slavili tudi v Lendavi

Pred zadnjimi tekmami je bilo v igri za uvrstitev v Evropo kar pet ekip, mogočih pa je bilo kar 81 kombinacij razpletov. V najboljšem položaju so bili Goričani, poleg "vrtnic" pa so sami o svoji usodi odločali še Celjani.

Domžale razblinile celjske evropske sanje
Celjani so v Domžalah nujno potrebovali zmago, s katero bi se v vsakem primeru uvrstili v evropsko ligo, a jim to ni uspelo, saj so jih Domžalčani zadržali z 2:2. Domača ekipa s Športnega parka je povedla v 23. minuti, ko je Tadej Apatič prestregel podajo na levi strani in pred vrata poslal predložek, kjer ga je v zadetek z glavo spremenil Janez Perme. V 5. minuti nadaljevanja je Anej Lovrečič v kazenskem prostoru nepravilno zaustavil Daliborja Teinovića, enajstmetrovko pa je zanesljivo izvedel Rok Hanžić in Domžale povedel v vodstvo z 2:0.

Vseeno so se Celjani vrnili, pritisk pa se jim je izplačal v 76. minuti, ko je Sebastjan Gobec s prostega strela presenetil domačega vratarja. Štiri minute pozneje je izenačil Roman Bezjak, ki je v mrežo potisnil odbito žogo po strelu Milana Andjelkovića. Do uvrstitve v Evropsko ligo je Celjane ločil le še zadetek, ki pa jim ga ni uspelo doseči. Še najbliže zmagovitemu zadetku je bil v 88. minuti Slaviša Dvorančič.

Prašnikar prebil dravski led
Na stadionu v Spodnji Šiški so pred približno 1.000 gledalci nogometaši Olimpije z 2:0 premagali Labod Dravo, ki se tako neposredni seli v 2. SNL. Dolgo je dišalo po neodločenem izidu brez zadetkov, v 78. minuti pa je žogo v mrežo le poslal Luka Prašnikar, ki se je po podaji Nika Omladiča v kazenskem prostoru lepo osvobodil svojega čuvaja in z natančnim strelom premagal Gregorja Finka. Zmago je z diagonalnim strelom z desne strani potrdil Erik Salkić. Srečanje sta obe ekipi končali z igralcem manj. Izključena sta bila Peter Stojanovič (Olimpija) in Nejc Skubic (Drava).

Koprčani sezono končali z zmago
Ekipa Kopra je sezono, ki jo je kronala s prvim naslovom državnega prvaka v klubski zgodovini, končala z zmago v Lendavi, kjer je bila z 1:2 boljša od Nafte. Domače je že v 10. minuti v vodstvo popeljal Rok Buzeti, ki je osmešil obrambo gostov in z osmih metrov z levico zadel mrežo. V nadaljevanju so gostje uprizorili preobrat. V 51. minuti je izenačil Andraž Struna, zmagoviti gol pa je v 77. minuti zadel Mitja Brulc, ki je v mrežo poslal odbito žogo po strelu Mirana Pavlina.

Tri izključitve v Velenju
V Velenju so bili gledalci priča izjemno razburljivemu obračunu, ki se je končal s 5 zadetki in 3 izključitvami. Domači so povedli v 28. minuti, ko je Fabijan Cipot po odličnem predložku Denisa Grbiča premagal vratarja Vasjo Simčiča. Toda slavje ni trajalo dolgo, ko je Miha Mevlja z volejem poslal žogo v mrežo Velenja. Tik pred koncem polčasa je domačega vratarja Safeta Jahića premagal še Ivan Brečević.

V drugem polčasu je Rudarjevo mrežo s prostega strela zatresel še Admir Kršić. Kanček upanja za domače moštvo je vnovič vlil Denis Grbić, ki je z enakim mojstrstvom s prostega strela zatresel mrežo Goričanov, a do konca tekme Velenjčanom vseeno ni uspelo rezultata izenačiti. Gostje so tekmo končali z dvema igralcema manj. Najprej je moral z igrišča Aris Zarifović, nato se je poslovil še Goran Galešić. Zadnji je pred iztekom tekme igrišče zapustil Cipot, ki je kot zadnji nogometaš nepravilno zaustavil hitrega Danjela Rakuščka.

Andjelković za zmago Maribora
V deževnem vremenu so nogometaši Maribora v Ljudskem vrtu v 86. minuti vendarle strli odpor Interblocka, ki je padel z 1:0. Edini zadetek na tekmi je dosegel Siniša Andjelković, ki je po prostem strelu Suada Filekovića z glavo matiral vratarja Ažbeta Juga. S porazom se Interblock kljub vsemu (še) ni poslovil od 1.SNL, saj je Drava pred Olimpijo klonila z 2:0. Za obstanek v ligi se bo v kvalifikacijah udaril s Triglavom.