Najrevnejša država zahodne poloble Haiti je presenetila udeleženko lanskega svetovnega prvenstva Honduras. Foto: Reuters
Haiti presenetil na zlatem pokalu

Gostitelji turnirja za zlati pokal ZDA so z remijem s Panamo potrdili mesto vodilne ekipe skupine A, Haiti pa se je v izločilne boje uvrstil z zmago 1:0 proti Hondurasu.

Obe tekmi skupine A sta bili odigrani pred polnimi tribunami stadiona Sporting Park v Kansas Cityju. Najprej sta se udarili ekipi Haitija in Hondurasa. Ljubitelji nogometa so na tekmi lahko videli le en gol. Obračun je v 13. minuti odločil 21-letni visoki napadalec Duckens Moses Nazon in šokiral udeležence lanskega svetovnega prvenstva v Braziliji. Haiti si je tako v skupinskem delu zagotovil drugo mesto in mesto med najboljšimi osmimi ekipami v četrtfinalu.
Američani, ki so si že predčasno zagotovili mesto v četrtfinalu, in Panamci so se razšli z neodločenim izidom. Za prvi zadetek na tekmi so poskrbeli člani gostujočega moštva, ko je 34-letni veteran Blas Perez v 33. minuti presenetil ameriško obrambo. Presenečenje je preprečil kapetan ZDA Michael Bradley, ki je obrambo Paname izigral v 54. minuti.