Samir Handanović naj bi odslej branil barve slovitega Interja, trikratnega prvaka Evrope in 18-kratnega zmagovalca italijanskega prvenstva. Pred dvema letoma je Jose Mourinho klub popeljal do trojne krone (italijansko prvenstvo, italijanski pokal, Liga prvakov). Foto: EPA

Vratar slovenske nogometne reprezentance je od leta 2004 član Udineseja. Njegove odlične obrambe so sprožile zanimanje številnih največjih klubov. Že lani je bil Handanović med poletnim prestopnim rokom tarča številnih špekulacij, toda v Vidmu je ostal še eno sezono in z Udinesejem osvojil 3. mesto v Serie A.

Inter je bil le šesti, zato je klub, ki je bil ustanovljen pred več kot sto leti, sklenil, da naredi nekaj korenitih sprememb. Milansko moštvo, ki je bilo predlani evropski prvak, bo verjetno zapustil dozdajšnji prvi vratar Julio Cesar.

33-letni Julio Cesar je pri Interju zaslužil 4,5 milijona evrov letno. Handanović takšnega zaslužka ne more pričakovati, gotovo pa bi dobival več, kot je pri Udineseju, kjer je njegova letna plača 700 tisoč evrov. Pogodbo z Udinesejem ima Sarma sicer sklenjeno do leta 2016.