Diego Milito je v 13. minuti zadel z natančnim strelom
Diego Milito je v 13. minuti zadel z natančnim strelom "iz prve" s približno 20 metrov. Foto: EPA
Francesco Totti
Francesco Totti je nemočno opazoval zaton svoje ekipe, ki je iz rok izpustila dvojno vodstvo in v izdihljajih proti Bologni celo izgubila. Foto: Reuters
Mirko Vučinić
Mirko Vučinić je bil Juventusov junak v Genovi. Foto: Reuters
Luca Cigarini
Luca Cigarini je Atalanti, ki je zaradi kazni (nameščanje tekem) sezono začela z dvema točkama minusa, prinesel prvo zmago sezone. Foto: Reuters
Palermo - Atalanta
Palermo je bil na pragu zmage, toda na koncu se je moral zadovoljiti s točko, svojo prvo v tej sezoni. Foto: EPA

Za črno-modre sta zadela Diego Milito in Antonio Cassano. Vid Belec je sedel na klopi. Valter Birsa za Torino, ki je izgubil prvič, zaradi poškodbe ni igral.
Malo dela za "Sarmo"
Milito je v 13. minuti prvi v tej sezoni zatresel mrežo gostiteljev. Z močnim strelom z desnico je natančno meril v spodnji kot s približno 20 metrov po napaki Alessandra Gazzija, ki mu je podal naravnost na nogo. Rezervist Cassano (zamenjal je Wesleyja Sneijderja, ki nad menjavo ni bil ravno navdušen) je končni izid postavil v 83. minuti, potem ko je po nizkem predložku z leve strani pred vrati lepo izigral Salvatoreja Masiella.
Inter z igro ni blestel, a je izkoristil priložnosti, ki so se mu ponudile. V obrambi sta dobro odigrala osrednja branilca Andrea Ranocchia in Juan Jesus. Handanović ni imel veliko dela. V prvem polčasu je poskus Angela Ogbonne z roba kazenskega prostora ustavil z lepo "parado", v drugem pa je imel nekaj sreče, da ga je Rolando Bianchi iz bližine z volejem nastreljal v nogo.
Šok za Romo
Juventus je v 3. krogu italijanskega nogometnega prvenstva še za eno tekmo podaljšal niz neporaženosti, potem ko je s 3:1 v gosteh ugnali Genoo. Romo je po dvojnem vodstvu z 2:3 na Olimpicu šokirala Bologna.

Rimljani so hitro smuknili v vodstvo, že v 7. minuti je v polno z glavo zadel Alessandro Florenzi. Na 2:0 je vodstvo slabih deset minut pozneje povišal Eric Lamela, ki je po podaji Ivana Pirisa z razdalje ukanil vratarja Federica Agliardija. Roma je bila precej boljši nasprotnik, kazalo je na gladko zmago, a so imeli gostje iz Bologne drugačne načrte.

Gilardino zadel za preobrat
V drugem polčasu so v pičlih dveh minutah zaostanek nadoknadili, med strelce pa sta se vpisala Alberto Gilardino in Alessandro Diamanti. Gostitelji so igrali v krču, gostje so začutili priložnost za zmago, v izdihljajih tekme jim je vendarle uspel preobrat - po bliskovitem napadu je z desnico nemočnega Maartena Stekelenburga še drugič na tekmi premagal Gilardino.

'Rossoneri' izžvižgani na San Siru
Nogometaši Milana so si v Serie A privoščili že drugi domači poraz in si prislužili žvižge na San Siru. Uresničujejo se napovedi, da bo Milan po odhodu Zlatana Ibrahimovića v Paris SG v napadu ohromljen. Na dveh domačih tekmah še ni zatresel mreže. V 1. krogu Serie je Sampdoria zmagala 0:1, zdaj je bil z istim izidom usodna Atalanta. Milan v italijanskem prvenstvu že več kot 80 let ni izgubil svojih prvih dveh domačih tekem sezone.

Cigarini mož odločitve
V 64. minuti je dvoboj odločil 26-letni Luca Cigarini. Profesor, kot je zaradi pregleda nad igro njegov vzdevek, je po podaji Germana Denisa (Milanovi obrambi je Argentinec povzročal veliko težav, v prvem polčasu je zadel tudi vratnico) pritekel in s 25 metrov z levico močno streljal po tleh. Christian Abbiati žoge ni mogel ustaviti. Milanovi navijači so na koncu igralcem žvižgali, saj je bila igra slaba.

Trener Massimiliano Allegri meni, da je težava v glavah njegovih varovancev, ki pa bodo imeli popravni izpit že v torek, ko bo Milan v 1. krogu Lige prvakov gostil Anderlecht.

Juventus s preobratom zadržal vrh
V Genovi so nogometaši Genoe presenetili italijanskega prvaka in v 18. minuti z golom Cira Immobileja povedli z 1:0, a je Juventus v drugem polčasu uprizoril preobrat v režiji Mirka Vučinića. Ta je dosegel odločilni zadetek, podal pa je tudi za oba druga zadetka. Prvega je z natančnim strelom po podaji z desne strani dosegel Emanuele Giaccherini, drugega pa Vučinić z bele točke, potem ko je prekršek v kazenskem prostoru storil Mario Sampirisi. Končnih 1:3 je iz neposredne bližine po vnovični Vučinićevi podaji z desne strani postavil Kwadwo Asamoah.

Palermo nesrečno ob tri točke
Palermo je s Cagliarijem igral 1:1, kar je njegova prva točka sezone. Zdelo se je, da bo dobil vse tri točke, saj se je osem minut pred koncem veselil zadetka Massima Donatija, vendar je sodnik sporno dosodil prepovedan položaj in z vodstvom 2:0 ni bilo nič. Gostje so izenačili šest minut pozneje, ko je z glavo zadel rezervist Marco Sau. Josip Iličić je za Palermo igral do 53. minute (časnik Gazzetta dello Sport ga je ocenil slabo in piše, da je kot riba na suhem), ko ga je zamenjal Jasmin Kurtić.

V Palermu so se po neuspešnem začetku sezone hitro zahvalili za sodelovanje trenerju Giuseppeju Sanninu, ki je lani vodil Sieno. Za njegovega naslednika so izbrali Gian Piera Gasperinija, ob začetku lanske sezone kratek čas trenerja Interja. Od leta 2006 do 2010 je sedel na klopi Genoe. Gasperini je kot nogometaš dres Palerma nosil med letoma 1978 in 1983 v Serie B.

Italijansko prvenstvo, 3. krog:
TORINO - INTER 0:2 (0:1)
Milito 13., Cassano 83.
Handanović je branil vso tekmo, Belec (oba Inter) je bil na klopi. Birsa (Torino) je poškodovan.
Torino: Gillet, Darmian, Glik, Ogbonna, Masiello, Brighi, Gazzi, Stevanović (58./Cerci), Sgrigna (58./Meggiorini), Bianchi (76./Sansone), Santana.

Inter: Handanović, Jonathan (46./Alvarez), Ranocchia, Juan Jesus, Nagatomo, Zanetti, Guarin (81./Gargano), Cambiasso, Pereira, Sneijder (66./Cassano), Milito.

PALERMO - CAGLIARI 1:1 (1:0)
Rios 41.; Sau 88.

MILAN - ATALANTA 0:1 (0:0)
Cigarini 64.
CHIEVO - LAZIO 1:3 (0:2)
Pellisier 82./11-m; Hernanes 5., 74., Klose 37.
Cesar in Jokić (Chievo) sta odigrala vso tekmo.

GENOA - JUVENTUS 1:3 (1:0)
Immobile 18.; Giaccherini 61., Vučinić 78./11-m, Asamoah 84.

NAPOLI - PARMA 3:1 (2:1)
Cavani 3./11-m, Pandev 39., Insigne 77.; Parolo 44.

PESCARA - SAMPDORIA 2:3 (0:1)
Celik 75., Caprari 90.; Lopez 31., 76., Estigarribia 60.

ROMA - BOLOGNA 2:3 (2:0)
Florenzi 7., Lamela 16.; Gilardino 72., 90., Diamanti 73.
Krhina (Bologna) ni bilo v ekipi.

SIENA - UDINESE 2:2 (0:2)
Calaio 70., Eduardo 77./11-m; Basta 3., Di Natale 6.
RK: Lazzari 53./Udinese

FIORENTINA - CATANIA 2:0 (1:0)
Jovetić 43., Toni 65.

JUVENTUS 3 3 0 0 9:2 9 NAPOLI 3 3 0 0 8:2 9 LAZIO 3 3 0 0 7:1 9 SAMPDORIA (-1) 3 3 0 0 6:3 8 INTER 3 2 0 1 6:3 6 FIORENTINA 3 2 0 1 5:3 6 ROMA 3 1 1 1 7:5 4 CATANIA 3 1 1 1 5:6 4 TORINO (-1) 3 1 1 1 3:2 3 MILAN 3 1 0 2 3:3 3 GENOA 3 1 0 2 5:6 3 CHIEVO 3 1 0 2 3:5 3 PARMA 3 1 0 2 3:5 3 BOLOGNA 3 1 0 2 4:7 3 ATALANTA (-2) 3 1 1 1 2:2 2 CAGLIARI 3 0 2 1 2:4 2 PALERMO 3 0 1 2 1:7 1 UDINESE 3 0 1 2 4:8 1 PESCARA 3 0 0 3 2:9 0 SIENA (-6) 3 0 2 1 3:5 -4