Giorgio Chiellini je za Italijo na 72 tekmah dosegel 6 zadetkov. Foto: Reuters
Luka Elsner
Zdajšnji trener Domžal Luka Elsner je kot igralec na 227 tekmah državnega prvenstva dosegel pet golov in dva avtogola. Foto: BoBo
Ivan Knezovič
Nogometaš Rudarja Ivan Knezovič je v letošnji sezoni dosegel dva avtogola. Foto: www.alesfevzer.com
Damjan Ošlaj
Tri avtogole v Prvi ligi je dosegel tudi Damjan Ošlaj. Foto: RTV SLO

Tokratni Športni SOS se tako ukvarja z avtogoli. Vabljeni k pregledu vprašanj in odgovorov, ki se dotikajo tako največjega števila avtogolov na eni tekmi in v Prvi ligi.

Vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki lahko pošiljate po elektronski pošti ali Twitterju.
Iz arhiva - vabljeni k branju:
- Avtogoli v zgodovini SP-jev
- Hat-trick: Prvi, drugi in tretji del

423. Je še kdaj kakšen nogometaš (po možnosti branilec) na eni tekmi dosegel dva gola in avtogol?

Aljoša Žvirc

Bralec Aljoša je vprašanje postavil ob nogometni tekmi Italija - Azerbajdžan, ki so jo naši zahodni sosedje dobili z 2:1. Vse tri zadetke je dosegel Giorgio Chiellini, ki je zadel v 44. in 82. minuti, vmes pa v 76. minuti zatresel še svojo mrežo.

Morda najbolj znan primer iz največjih nogometnih lig se je zgodil v sezoni 1975/1976. V elitni angleški ligi sta se 20. marca 1976 pomerila Aston Villa in Leicester City. Tekma se je končala z izidom 2:2, prav vse štiri zadetke (torej dva gola in dva avtogola) pa je dosegel branilec Aston Ville Chris Nicholl.

424. Kdo je na eni tekmi dosegel največ avtogolov?
Matjaž Polak

Rekord se je zgodil na tekmi državnega prvenstva Madagaskarja oktobra 2002, ko je AS Adema premagala SO l'Emyrne kar s 149:0. Poraženci so si zaradi protesta namenoma zabili kar 149 avtogolov (Več o sporni tekmi).

V kakovostnejših ligah pa ta rekord pripada Belgijcu Stanu Van den Buijsu, ki je v sezoni 1995/1996 na tekmi belgijskega prvenstva dosegel kar tri avtogole. Branilec Van den Buijs je bil v tisti sezoni član kluba Germinal Ekeren. Hat-trick avtogolov mu je uspel na tekmi proti Anderlechtu, ki je tako prav z njegovo pomočjo zmagal s 3:2. Po tisti sezoni se je Stan Van den Buijs upokojil.

425. Kdo je v slovenski nogometni ligi dosegel največ avtogolov?