Lionel Messi je zelenico stadiona Benita Villamarína zapustil vidno razočaran. Koliko časa bo odsoten z nogometnih igrišč še ni znano. Foto: Reuters
Pedro Rodriguez je zadel po krasnem prodoru. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je v neverjetni strelski formi. Foto: EPA
Karim Benzema
Karim Benzema je bil v navezi z Ronaldom nerešljiva uganka za obrambo Baskov. Foto: EPA

Argentinec se je poškodoval ob štartu Betisovega vezista Nona in je iz igre odšel vidno razočaran. Za kakšno poškodbo gre in koliko časa bo odsoten zaenkrat še ni znano.

Rodriguez navdušil s krasnim prodorom
Katalonci so kljub vsemu v prednost smuknili v 35. minuti, potem ko so s krasno akcijo izigrali obrambo gostiteljev. Alex Song je z natančno odmerjeno globinsko podajo našel vtekajočega Cesca Fabregasa. Ta je s paralelno podajo pred vrati povsem samega našel Neymarja, ki je hladnokrvno zadel za 1:0. Gostujoči navijači še niso končali proslavljanje, ko se je na semaforju izpisal izid 0:2. Za akcijo dneva je poskrbel Pedro Rodriguez, ki je pretekel praktično celo igrišče in z natančnim diagonalnim strelom zatresel malo mrežico. Aktualni španski prvaki se niso zadovoljili z dvojnim vodstvom, še naprej so pritiskali na domača vrata, nova priložnost se jim je ponudila tik pred odmorom, a je žoga po Pedrovem strelu odfrčala mimo vrat.

Fabregas postavil piko na i
Na začetku drugega polčasa so na vse ali nič napadli gostitelji. Izgledalo je že, da jim je uspelo zaostanek prepoloviti, a je Verdujev strel za las zgrešil tarčo. Nevarno je bilo tudi pet minut pozneje, ko je Andres Iniesta na robu lastnega kazenskega prostora izgubil žogo, a je Marc Bartra še pravočasno ukrepal. Tretji zadetek je padel po dobri uri igre, končal pa je v domači mreži. Fabregas je žogo po lepi paralelni podaji Martina Montoye spravil v prazno mrežo. Nekdanji vezist Arsenala je na 0:4 povišal v 79. minuti, ko se je kot duh pojavil med dvema branilcema Betisa in z glavo zadel po predložku Danija Alvesa.

V 92. minuti so zeleno-beli le dosegli častni zadetek - z bele točke je bil natančen Jorge Molina.

Ronaldo pomagal do nove zmage
Cristiano Ronaldo se je s tremi zadetki proti Real Sociedadu utrdil na vrhu lestvice strelcev Primere division. Portugalec je dosegel že 16 golov. Kraljevi klub je slavil kar s 5:1.Ronaldo je že v 8. minuti z leve strani z 20 metrov zadel prečko. Štiri minute potem je že zatresel mrežo po podaji Karima Benzemaja. Šest minut zatem sta bili vlogi zamenjani, Ronaldo je zaposlil Benzemaja, Francoz je povišal na 2:0. Vse je bilo odločeno že po 26 minutah, ko je Markel Bergara v kazenskem prostoru igral z roko, Ronaldo pa je zanesljivo zadel. V 36. minuti je po kombinaciji Daniela Carvajala in Garetha Balea na 4:0 povišal Sami Khedira.

Madridčani so v drugem delu varčevali z močmi. Po uri igre je Carlos Vela lepo podal do Antoina Griezmanna, ki je dosegel častni gol za Baske. Najlepši zadetek je Ronaldo dosegel v 76. minuti, ko je s prostega strela z 20 metrov mojstrsko zavrtinčil žogo prek živega zidu, vratar Claudio Bravo pa je vkopan na golovi črti.

Ancelotti: Ronaldo je z drugega sveta
"Ronaldo je z drugega sveta. Vse se zdi tako enostavno, ko dosega gole. Težko je najti prave besede za njegovo igro," je bil navdušen trener "belega baleta" Carlo Ancelotti. "Igrali smo odlično, še posebej v prvem polčasu. Končno smo blizu naše prave igre, ki bo tudi stalno prinašala izide," je dodal Ronaldo.