Robin van Persie je najboljši strelec Premier lige s 16 zadetki. Foto: EPA
Pablo Zabaleta
Pablo Zabaleta je poskrbel za vodstvo Cityja na stadionu Etihad. Foto: Reuters
Sergio Agüero
Sergio Agüero je zanesljivo zadel z bele točke. Foto: Reuters

Napadalec Hernandez je bil nevaren že v uvodnih minutah, v 5. minuti je njegov strel z volejem obranil vratar Ali Al Habsi. Sedem minut zatem je Mehičan po podaji Ryana Giggsa zatresel mrežo, vendar je bil v prepovedanem položaju.
V 35. minuti je Patrice Evra streljal z desne strani, Al Habsi je s skrajnimi močmi žogo uspel odbiti, Hernandez pa jo je z bližine poslal v mrežo. Dve minuti pred odmorom je Hernandez lepo zaposlil Robina van Persieja, Ivan Ramis je izpadel iz igre, Nizozemec pa je z desnico zatresel mrežo.

Po uri igre je Franco Di Santo našel Arouno Koneja, ki je iz bližine zatresel mrežo, a je bil v prepovedanem položaju. V 63. minuti je Hernandez s 15 metrov povišal na 0:3, končni izid pa je postavil van Persie dve minuti pred koncem. Jean Beausejour in Emmerson Boyce sta se zaletela, Danny Welbeck pa je našel van Persieja, ki je zlahka zadel.

Prvaki zanesljivo do treh točk
Manchester City je premagal Stoke City s 3:0. Gostitelji so bili precej boljši že v prvem polčasu, v 33. minuti je Sergio Agüero z glavo stresel vratnico. Dve minuti pred odmorom je David Silva podal pred vrata, pred Jamesom Milnerjem je Asmir Begović izbil žogo, a le do Pabla Zabalete, ki je dosegel drugi gol v letošnji sezoni.

V 56. minuti je bosanski vratar Begović še uspel odbiti strel Agüera, odbito žogo pa je v mrežo pospravil Edin Džeko. Četrt ure pred koncem je Steven N'Zonzi v kazenskem prostoru podrl Silvo, z bele točke je končni izid postavil Agüero.

Wenger razočaran, prihod Henryja malo verjeten
Arsenal, ki je v soboto ugnal Newcastle kar s 7:3, je v Southamptonu izvlekel le točko (1:1). Gostitelji so povedli v 35. minuti, ko je Bacary Sagna naredil veliko napako, podal je do Jasona Puncheona, ki je našel Gastona Ramireza. Urugvajec je matiral Wojciecha Szczesnyja. Štiri minute pred odmorom je Theo Walcott s prostega strela podal pred vrata, Giulherme Raymundo do Prado pa je nespretno z drsečim štartom zatresel lastno mrežo.
"Zelo slabo smo igrali v napadu, pred vrati nismo bili zbrani. Smo podcenjevali Southampton? Upam, da ne. Priigrali smo si premalo priložnosti," je bil razočaran trener Arsene Wenger, ki se zaveda, da Thierry Henry verjetno ne bo prišel iz New Yorka med januarskim prestopnim rokom. "Trenutno se ne ukvarajamo s tem prestopom," je še dodal francoski strateg.