Lionel Messi in druščina zanesljivo korakata proti svetovnemu prvenstvu. Foto: EPA

"Gavči" so povedli v 29. minuti, ko je sicer odličnega vratarja Daniela Hernandeza premagal Gonzalo Higuain, ki je izkoristil podajo Lionela Messija. Tik pred koncem prvega polčasa je Messi z bele točke povišal na 2:0. Enajstmetrovko je zakrivil Gabriel Cichero, ki je z roko ustavil žogo.

Argentinci so tretji zadetek dosegli v 59. minuti, ko je Higuain po novi podaji Messija dosegel svoj drugi gol.

Na preostalih tekmah je Kolumbija s 5:0 pometla z Bolivijo, Peru je z 1:0 premagal Čile, medtem ko sta se Urugvaj in Paragvaj razšla z remijem (1:1).

Na svetovno prvenstvo v Brazilijo se uvrstijo prva štiri moštva.