Marco Reus je v 11. minuti hladnokrvno kaznoval Neunerjevo napako, pred polčasom pa je bilo po zadetku Patricka Herrmanna že 2:0. Foto: EPA
Kyriakos Papadopoulos
Kyriakos Papadopoulos je z glavo povišal na 2:0. Schalke se je na lestvici poravnal z Bayernom. Foto: EPA

stva s 3:1 odpravili Bayern, katerega potop je napovedala že enajsta minuta, ko je veliko napako naredil Manuel Neuer.
Kot da se zgodovina ponavlja. V 1. krogu letošnje sezone se je Neuner prav tako usodno "zmotil" in Borussia je na Allianz Areni zmagala z 0:1. Tokrat je mladi vratar podal na nogo Marcu Reusu, ki je z več kot 30 metrov kaznoval njegovo napako. Na 2:0 je povišal še en up nemškega nogometa, 20-letni Patrick Herrmann (Mike Hanke je oddal izjemno globinsko podajo), ki je v drugem polčasu po novem sanjskem protinapadu in podaji Reusa zadel še svoj peti gol sezone.

Bayern, vodilna ekipa Bundeslige, je imel sicer žogo več v nogah, ampak mu proti zbrani tekmečevi obrambi ni veliko uspevalo. Privoščil si je preveč napak in je lahko z golom Bastiana Schweinsteigerja v 76. minuti zgolj znižal visok zaostanek. Bavarcem se je poznala odsotnost Francka Riberyja, ki zaradi prejetega rdečega kartona na prejšnji tekmi proti Kölnu ni smel zaigrati proti Borussii.
Redka nemška moštva se lahko pohvalijo, da so v eni sezoni dvakrat premagala Bayern. Borussii Mönchengladbach je to do danes uspelo le enkrat, in sicer v sezoni 1985/86.

Gladka zmaga Dortmunda v Hamburgu
Spodrsljaj Bayerna sta hitro unovčila dortmundska Borussia in Schalke. Prvaki so v Hamburgu slavili kar s 5:1, blestela sta Poljaka Robert Lewandowski in Jakub Blaszczykowski, ki sta dosegla po dva zadetka. Schalke je s 3:1 odpravil Stuttgart.

Novaković zapravil lepo priložnost
Wolfsburg je ugnal Köln z 1:0, Milivoje Novaković se je vrnil po poškodbi, odigral je vseh 90 minut in imel v 75. minuti izjemno priložnost. Z 12 metrov je meril prek vrat, kazen je prišla le tri minute zatem, ko je Sebastian Polter z glavo zatresel mrežo in Wolfsburgu zagotovil tri točke.