Lucas Höler je Freiburgu priigral prvo točko v Münchnu po 14 zaporednih porazih. Foto: Reuters
Serge Gnabry je dosegel prvi gol za Bayern v Bundesligi. Foto: Reuters
Marco Reus je dosegel edini zadetek v Wolfsburgu. Vodilna Borussia ostaja neporažena. Foto: Reuters
Thorgan Hazard popeljal Mönchengladbach na drugo mesto
Bayern pred derbijem v 89. minuti ob dve točki

Prihodnjo soboto ob 18.30 bo veliki derbi nemškega prvenstva na stadionu Westfalen. Črno-rumeni so v odlični formi in prvič po letu 2012 se obeta napet boj za naslov prvaka.
Žvižgi navijačev po slabem prvem polčasu
Na zadnjih štirih tekmah so izbranci Nika Kovača zmagali, čeprav niso blesteli. Tokrat so znova razočarali navijače. 75.000 jih je po zelo slabi igri v prvem polčasu glasno žvižgalo. Gostje so postavili "bunker" od 1. minute in Bavarci so bili brez pravih idej. Veliko je bilo netočnih podaj, še posebej Joshua Kimmich je bil razglašen. Malo je bilo šprintov in še manj uporabnih globinskih podaj. Še najnevarneje je bilo v 34. minuti, ko je z volejem iz obrata poskušal Arjen Robben, a je bil Alexander Schwolow v vratih zbran.
V 54. minuti je Tim Kleindienst po podaji s prostega strela celo zatresel mrežo Bayerna, a je stranski sodnik dvignil zastavico za prepovedani položaj. Tri minute zatem je Manuel Gulde v kazenskem prostoru igral z roko, žoga ga je zadela iz bližine in videosodnik je po dveh minutah odločil, da je to le kot za Bayern. Kovač je v igro poslal Francka Riberyja in Thomasa Müllerja, ki pa sta tudi daleč od prave forme.
Edini strel na vrata Neuerja končal v mreži
Deset minut pred koncem si je Serge Gnabry izmenjal dvojno podajo z Rafinho, nato pa z desno nogo poslal žogo ob bližnji vratnici v mrežo. Vratar Schwolow je bil presenečen. To je bil prvi prvenstveni zadetek Gnabryja v dresu Bayerna. Vse je kazalo na 15. zaporedni poraz Freiburga v Münchnu, potem pa je v 89. minuti Christian Günther z leve strani podal sijajen predložek pred vrata, kjer je napadalec Lucas Höler s šestih metrov ukanil Neuerja, ki tako na celotni tekmi ni posredoval niti enkrat. Zadnjih osem strelov na vrata Neuerja je končalo v mreži. Nemški reprezentančni vratar že sedem ur ni obranil niti enega strela.
Reus polepšal rojstni dan Favreja
Marco Reus je pravi motor igre dortmundske Borussie. V sredo je v 121. minuti z bele točke pokopal Union Berlin v nemškem pokalu (3:2), tudi v Wolfsburgu je odločil (0:1). V 27. minuti je odlični Jadon Sancho, ki ga želi kupiti PSG, z leve strani podal pred vrata, Thomas Delaney z glavo ni najbolje zadel žoge, a je padla naravnost na glavo Reusa, ki je z bližine z glavo dosegel edini zadetek na Volkswagen Areni. V drugem polčasu so se spretno obranili in Lucien Favre se je veselil nove zmage dan po 61. rojstnem dnevu. Borussia ostaja neporažena v letošnji sezoni.