Zlatan Ibrahimović je zabil gol klubu, pri katerem je preživel tri sezone (2006-2009). Foto: EPA
Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović je Luco Castellazzija poslal v levo, žogo pa v desno stran vrat. Foto: EPA
"Mesar" Marco Materazzi je občutil, da z Ibrahimovićem v nobenem primeru ne gre češenj zobati. Foto: EPA
Andrea Pirlo
Dvoboj Andree Pirla in Gorana Pandeva. Foto: EPA
Antonio Di Natale
Antonio Di Natale je vse tri gole zabil že v 1. polčasu. Foto: EPA
Mauro Zarate
Mauro Zarate (levo) je v 15. minuti načel mrežo Napolija, pri čemer si je pomagal z roko, česar pa sodnik ni videl. Foto: EPA

Edini zadetek je padel že v 5. minuti, ko je Marco Materazzi v kazenskem prostoru "spodnesel" Zlatana Ibrahimovića, tako da je sodnik Paolo Tagliavento pokazal na belo točko. Enajstmetrovko je uspešno - s strelom v desni zgornji kot vratarja Luce Castellazzija izvedel - "Ibra". Milan je bil v prvih 20 minutah občutno boljši nasprotnik.

Sneijder oplazil zunanji del mreže
Inter je počasi vzpostavljal ravnotežje. Najnevarnejši je bil poskus Wesleyja Sneijderja, ki je v 40. minuti s prostega strela z leve strani zadel zunanji del mreže Christiana Abbiatija. Statistika 1. polčasa priča o rahli premoči rdečečrnih - 52:48 posest žoge in 1:0 v strelih v okvir vrat.

Pandev sprovociral Abateja
V 56. minuti je Sneijder ponovno silovito sprožil s prostega strela z okoli 25 metrov, a je veselje domačim z odlično obrambo preprečil Abbiati. Malo kasneje je Milan ostal le z deseterico, saj je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen Ignazio Abate. Branilec se je pustil sprovocirati Goranu Pandevu, s katerim se je zapletel v prerivanje, tako da ga je Tagliavento poslal v slačilnico.

Ibrahimović "nokavtiral" Materazzija
Na drugi strani je Ibrahimović pod prho poslal Materazzija. Šved je v enem od dvobojev s komolcem trčil v glavo robustnega branilca, ki je nato obležal na zelenici. Zamenjal ga je Jonathan Biabany. Milan je kljub igralcu manj v naslednji akciji prišel do zaključne žoge, saj je strel Clarencea Seedorfa oplazil levo vratnico. Inter je do konca napadal za izenačenje, a si varovanci Rafaela Beniteza resnejše priložnosti niso priigrali, tako da so "rossoneri" v zmagah povedli s 107:95.

Zmage Palerma, Udineseja in Bologne
12. krog je bil sicer uspešen za večino Slovencev v Serie A. Armin Bačinovič je odigral vso tekmo, Josip Iličič pa je bil zamenjan v 90. minuti, ob zmagi Palerma nad Catanio (3:1). Vse tri zadetke je dosegel Argentinec Javier Pastore. Enak dosežek je uspel Udinesejevemu napadalcu Antoniu Di Nataleju, ki je potopil (4:0) Lecce. Samir Handanovič je branil vso tekmo.

Tudi Bojan Jokič je na zelenici preživel ves igralni čas v dresu Chieva, ki je remiziral pri Sampdorii (0:0). Boštjana Cesarja zaradi kartonov ni bilo v postavi. Lepši časi se očitno obetajo tudi Reneju Krhinu, povratniku po poškodbi. Član Bologne je namreč odigral zadnjih 15 minut tekme z Brescio (1:0).