Jaka Ihbeisheh (levo) se zdaj vrača v Slovenijo. V soboto bo Rudar v Prvi ligi TS gostil Celje. Foto: EPA

29-letni vezist iz Vodic je igral do 63. minute, ko je bil izid 4:0. Sin Slovenke in Palestinca je zadel že novembra proti Maleziji, ko je v Amanu v Jordaniji v 91. minuti postavil končni izid 6:0.

Palestina v skupini A drugega dela azijskih kvalifikacij z 12 točkami (po tri zmage in remiji, dva poraza) trenutno zaseda tretje mesto za Savdsko Arabijo (20) in Združenimi arabskimi emirati (17). V četrtek je v Abu Dabiju izgubila z 2:0. Ihbeisheh je tedaj priložnost dobil v 67. minuti, ko je že bilo 2:0. V tretji krog kvalifikacij se uvrstita prvo- in drugouvrščeni.

Nekdanji član Interblocka, Slovana, Aluminija, Krškega, Primorja, Domžal in Krke se je v zgodovino palestinske reprezentance vpisal januarja lani, ko je v Avstraliji dosegel prvi zadetek za Palestino na azijskih prvenstvih.