Nogometaši Bayerja se veselijo preboja v elitno druščino evropskega nogometa. Foto: EPA
Hakan Calhanoglu je po "fliperju" v kazenskem prostoru načel mrežo Lazia. Foto: EPA
Wayne Rooney
Wayne Rooney je bil junak večera na stadionu Jana Breydela. Foto: EPA
CSKA-ju je uspel velik preobrat v drugem polčasu. Foto: EPA

Rimljani so imeli težave s poškodbami. Manjkala sta nosilca igre Miroslav Klose in Lucas Biglia. Zmaga z 1:0 s prve tekme na rimskem Olimpicu ni zadostovala in Italijani bodo imeli le dva predstavnika med elito, Nemci pa štiri.
Calhanoglu na pravem mestu
"Lekarnarji" so odločno napadli, povedli pa so zelo srečno. Šest minut pred odmorom je Staffan Kiessling podal pred vrata, kjer se je žoga od Ogenyjija Onazija odbila naravnost do Hakana Calhanogluja. Vezist Bayerja jo je z desnico poslal v mrežo.
Mehmedi in Bellarabi potopila Rimljane
V 48. minuti je Kerim Bellarabi z desne strani izjemno podal do Admirja Mehmedija, ki je ob neodločnem branilcu Lazia Mauriciu prišel do strela in z desno nogo zabil žogo pod prečko. Vratar Etrit Berisha je bil nemočen.
V 68. minuti je sijajni Kiessling ušel Stefanu de Vriju, nato pa je napadalca podrl Mauricio. Sodnik Carlos Velasco Carballo mu je pokazal drugi rumeni karton. Četrt ure pred koncem je trener Bayerja Roger Schmidt v igro poslal hitrega napadalca Juliana Brandta. Odločitev je padla dve minuti pred koncem, ko je Kiessling z glavo podaljšal žogo do Brandta, ki je krenil sam proti vratom Lazia, v sredini je opazil Bellarabija, ki je brez težav zatresel prazno mrežo in poskrbel za veliko veselje na BayAreni.
Hat-trick Ronneyja v Bruggeju
Manchester United je prvo tekmo proti Bruggeju na Old Traffordu dobil s 3:1, na povratni tekmi pa so bili Belgijci nemočni (0:4). Junak prve tekme Memphis Depay je v 20. minuti našel Wayna Rooneyja, ki je pokopal še zadnje upe gostiteljev.
Rdeči vragi so imeli veliko premoč. Na začetku drugega dela so Depay, Ander Herrera in Rooney popolnoma izigrali obrambo Bruggeja. Rooney je zabil hat-trick v 57. minuti po podaji Juana Mate. Piko na i je po lepi podaji rezervista Bastiana Schweinsteigerja postavil Ander Herrera, ki se je znašel popolnoma sam pred vrati gostiteljev. Devet minut pred koncem je Javier Hernandez zapravil strel z bele točke, a to ni pokvarilo veselja izbrancev Louisa van Gaala.
Maksimović popeljal Astano med elito
Branko Ilić (odigral je vseh 90 minut) bo igral v skupinskem delu Lige prvakov, saj je Astana remizirala na Cipru z Apoelom (1:1). Šest minut pred koncem je Bauržan Džolčijev podal do Nemanje Maksimovića, ki je dosegel zlata vreden zadetek za Kazahstance. Nekdanji nogometaš Domžal je pred dvema mesecema zadel za naslov Srbije na mladinskem svetovnem prvenstvu, zdaj pa je postal še veliki junak pri Astani.
Zmaga ni bila dovolj za Partizana
Partizan je z zadetkom Ivana Šaponjića v sodnikovem dodatku ugnal Bate z 2:1, a so se Belorusi po zmagi na prvi tekmi z 1:0 uvrstili v Ligo prvakov. Odločil je zadetek Igorja Stasevića v 25. minuti, ki je utišal glasne navijače na razprodanem stadionu v Beogradu.
CSKA do velikega preobrata
Velik preobrat je na Himki Areni uspel CSKA-ju. Moskovčani, ki so prvo tekmo v Lizboni izgubili z 1:2, so še ob polčasu zaostajali, nato pa premagali Sporting s 3:1 in napredovali. Dvakrat je zadel napadalec Seydou Doumbia, pet minut pred koncem pa je končni izid postavil Ahmed Musa.