Edin Džeko se je dvakrat vpisal med strelce v Beneventu. Foto: EPA
Mario Mandžukić
Mario Mandžukić je odločil srečanje med Juventusom in Fiorentino. Foto: EPA
Jose Maria Callejon in Dries Mertens
Napoli se je na rimskem Olimpicu po golu De Vrija znašel v zaostanku, a je nato s preobratom porazil Lazio in se v Neapelj vrnil s polnim izkupičkom točk. Najprej je izid izenačil Kalidou Koulibaly, nato sta mrežo zatresla še Jose Maria Callejon in Dries Mertens (na fotografiji). Končni izid je v sodnikovem dodatku postavil Jorginho z 11 metrov. Foto: EPA
Franck Yannick Kessie
Nogometaši Milana so z 2:0 premagali SPAL. Oba zadetka so dosegli z bele točke, takole je bil uspešen Franck Yannick Kessie. Foto: EPA

Iličić pustošil v Bergamu; Napoli napolnil mrežo Lazia

Džeko dvakrat v polno proti Beneventu
20. september 2017 ob 21:44,
zadnji poseg: 20. september 2017 ob 23:07
Bergamo - MMC RTV SLO

V 5. krogu Serie A je Josip Ilićić za Atalanto na tekmi proti Crotoneju (5:1) dvakrat podal za gol, enkrat se je med strelce vpisal tudi sam.

Iličić je že v 5. minuti podal za zadetek Andree Petagne. 29-letnik je napadalca zaposlil z desne strani, ko je na prvo vratnico poslal uporaben predložek, tam je Petagna 'iz prve' premagal vratarja Alexa Cordaza. Vodstvo je v 25. minuti podvojil Mattia Caldara po predložku iz kota.

Še pred odmorom se je med strelce vpisal še Iličić. In to s kakšno akcijo! V kazenski prostor je prodrl po desni strani, preigral tri branilce Crotoneja (!) in z diagonalnim strelom zadel malo mrežico za 3:0. Izjemnega večera slovenskega reprezentanta s tem še ni bilo konec, v nadaljevanju se je izkazal s podajo še za četrti gol Atalante - zadel je Alejandro Gomez.

Častni zadetek za Crotone je dosegel Marco Tumminello, ki je z roba kazenskega prostora žogo ob desni vratnici poslal v mrežo za 4:1, a je kmalu prednost štirih zadetkov vzpostavil Gomez z bele točke. S 5:1 se je obračun tudi končal.

Roma je brez večjih težav odpravila Benevento (0:4), ki si je zabil tudi dva gola. Prvi je mrežo zatresel Edin Džeko, ki je v 22. minuti iz bližine zadel po podaji Aleksandra Kolarova, po dobre pol ure igre je žogo za hrbet lastnega vratarja Vida Belca poslal kapetan Fabio Lucioni. V uvodnih minutah nadaljevanja je Džeko povišal na 0:3. Po napaki v domači vezni vrsti se je dokopal do žoge in z roba kazenskega prostora matiral nemočnega Belca. Končni izid je z avtogolom v 74. minuti postavil Lorenzo Venuti.

ATALANTA - CROTONE 5:1 (3:0)
Petagna 5., Caldara 25., Iličić 38., Gomez 63., 73./11-m; Tumminello 70.
Iličić je igral vso tekmo, Kurtić (oba Atalanta) je bil na klopi, Kotnika (Crotone) ni bilo v kadru.

CAGLIARI - SASSUOLO 0:1 (0:0)