Josip Iličić je novembra dvakrat zadel proti Empoliju in enkrat proti Interju, tokratni gol pa mu bo gotovo dvignil samozavest, potem ko v zadnjem mesecu ni dobival veliko priložnosti za igro. Foto: EPA
Luis Muriel
Luis Muriel je s prostega strela zagotovil Sampdorii zmago s 3:2 nad Romo, ki je dvakrat vodila. Po zadetku Edina Džeka v 66. minuti so gostitelji v sedmih minutah po zaslugi Muriela in rezervista Patrika Schicka zrežirali preobrat. Foto: Reuters
Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain je ob slavju Juventusa na gostovanju pri Sassuolu z 0:2 v 9. minuti dosegel svoj osmi zadetek na zadnjih šestih ligaških tekmah, v polno je meril z glavo po predložku Alexa Sandra. V 26. minuti je še ukradel žogo Paolu Cannavaru in podal Samiju Khediri, ki je postavil končni izid. Foto: Reuters

Dobro razpoloženi Ilićić je v 17. minuti dosegel prvi gol na tekmi, ko je žogo sprejel na desni strani ob avt črti, prodrl proti kazenskemu prostoru in z levico streljal proti daljši vratnici. Zmedeni obrambi gostov ni uspelo posredovati in žoga je končala v mreži.

Fiorentina je na začetku drugega polčasa po zadetku Federica Chiese povedla z 2:0, a je Genoa deset minut pozneje izenačila, potem ko ji do tedaj ni uspevalo praktično nič. Kmalu je Nikola Kalinić vrnil v vodstvo Fiorentino, končni izid pa je s svojim drugim golom na tekmi v 86. minuti z 11-metrovke postavil Giovanni Simeone. Z roko je žogo na golovi črti ustavil tokrat rezervist Federico Bernardeschi in moral predčasno pod prho. Iličić, ki je ravno v nedeljo praznoval 29. rojstni dan, je bil na zelenici do 71. minute, poleg zadetka je imel še nekaj priložnosti.
Miha Zajc, ki je v sredo iz Olimpije prestopil v Empoli, je ob porazu Empolija v Crotoneju s 4:1 igral od 86. minute. Gostje so dva zadetka prejeli v sodnikovem podaljšku.