Josip Iličić je zadel petič na zadnjih štirih ligaških tekmah. Foto: EPA
Atalanta
Slavje nogometašev Atalante po koncu tekme. Foto: EPA
Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso, ki je na klop Milana sedel 27. novembra, je do zdaj na šestih tekmah dvakrat zmagal, enkrat remiziral in trikrat izgubil. Foto: EPA
Samir Handanović in Diego Falcinelli
Diego Falcinelli je z enega metra z glavo premagal Samirja Handanovića, ob padcu pa z ramenom zadel v vratnico, zato je potreboval zdravniško pomoč. Foto: EPA
Medhi Benatia
Medhi Benatia je takole matiral vratarja Rome Alissona. Foto: EPA
Marek Hamšik
Slovak Marek Hamšik je ob zmagi Napolija nad Sampdorio s 3:2 dosegel 116. zadetek za Neapeljčane, s čimer je za gol prehitel legendarnega Diega Armanda Maradono in je zdaj sam na vrhu klubske lestvice strelcev. Prvič je za Napoli zadel 15. avgusta 2007, ko je bil trener zamejski Slovenec Edy Reja. Foto: Reuters

To je bil njegov sedmi gol v letošnji Serie A, decembra je zatresel mrežo prav na vseh štirih tekmah, prejšnjo nedeljo proti Laziu kar dvakrat, tako da je njegov izkupiček v tem času pet zadetkov.
Iličić je igral od 64. minute, sedem minut po vstopu na zelenico pa po protinapadu iz bližine streljal po lepi in natančni podaji Leonarda Spinazzole z leve strani. Gostitelji, ki so ravno v trenutkih pred drugim prejetim golom pokazali najboljšo igro, se niso več pobrali.
V prvem polčasu je za 0:1 v 32. minuti po odbiti žogi vratarja Gianluigija Donnarumme zadel Bryan Cristante. Kot najstnik je med letoma 2009 in 2014 igral za rdeče-črne.

Milan je po porazu pred šestimi dnevi v Veroni s 3:0 doživel nov polom in je na lestvici zdrsnil na 11. mesto.
Icardi zastreljal 11-metrovko
Podobno velja za Inter, saj si je po sijajnih predstavah v prvem delu sezone v zadnjem tednu privoščil dva nenadejana poraza. Najprej ga je na San Siru presenetil Udinese (1:3), danes pa v Reggio Emilii še Sassuolo (1:0).
Edini strelec je bil v 34. minuti Diego Falcinelli, ki je po dolgem prodoru Mattea Politana po desni strani in predložku pred vrata Samirja Handanovića z enega metra premagal z glavo.
Tragični junak tekme je bil Mauro Icardi, vratar Andrea Consigli mu je v 49. minuti ubranil 11-metrovko. Poleg tega je imel argentinski napadalec v prvem polčasu še dve izjemni priložnosti, a gola ni bilo. Inter ni imel pravih idej proti tekmecu, ki se je povečini branil. V sredo se bosta milanska kluba pomerila v osmini finala italijanskega pokala.

Benatia zagrenil večer nekdanjim soigralcem
Na derbiju kroga med Juventusom in Romo so z 1:0 slavili Torinčani. V 18. minuti je tekmo odločil nekdanji član Rome Medhi Benatia, uspešen je bil po strelu iz kota iz tretjega poskusa v tej akciji. Najprej je vratar Rome Alisson ustavil strel Giorgia Chiellinija z glavo, prvi poskus Maročana pa je preusmeril v prečko. Nato je žoga le končala v mreži.
Rimljani so imeli najlepšo priložnost v prvem polčasu po pol ure, ko je Wojciech Szczesny dobro posredoval pred Stephanom El Shaarawyjem.
Na začetku drugega polčasa je dve priložnosti za povišanje vodstva zapravil Gonzalo Higuain, zapretil je tudi Blaise Matuidi. Na drugi strani je bil blizu izenačenja Alessandro Florenzi, žogo je po njegovem strelu v 80. minuti ustavila prečka. Ta je preprečila tudi gol Miralemu Pjaniću v 92. minuti.
V 94. minuti po napaki Benatie lepe priložnosti ni izkoristil Romin rezervist Patrik Schick, na pravem mestu je bil Szczesny, tudi strel Čeha pa ni bil najboljši. Ostalo je pri 1:0 in zadovoljstvu domačih navijačev. Juventus je na lestvici drugi, točko za vodilnim Napolijem.
18. krog:
JUVENTUS
- ROMA 1:0 (1:0)
Benatia 18.

Juventus: Szczesny, Barzagli, Benatia, Chiellini, Alex Sandro, Khedira, Pjanić, Matuidi (79./Marchisio), Cuadrado (77./Bernardeschi), Higuain, Mandžukić.

Roma: Alisson, Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov, Nainggolan, De Rossi (85./Ünder), Strootman (71./Pellegrini), El Shaarawy (67./Schick), Džeko, Perotti.

Sodnik: Paolo Tagliavento

MILAN - ATALANTA 0:2 (0:1)
Cristante 32., Iličić 71.
Milan: Donnarumma, Abate, Bonucci, Musacchio, Rodriguez, Kessie, Montolivo (83./Biglia), Bonaventura (76./Calhanoglu), Cutrone, Kalinić (83./Andre Silva), Borini.

Atalanta: Berisha, Rafael Toloi, Caldara, Masiello, Hateboer, Cristante (80./Kurtić), Freuler, Spinazzola, de Roon, Petagna (64./Iličić), Gomez.

Sodnik: Michael Fabbri

CHIEVO - BOLOGNA 2:3 (1:1)
Inglese 32., Cacciatore 85.; Destro 4., 90., Verdi 50.
RK: Poli 81./Bologna
Birsa je igral vso tekmo, Cesar (oba Chievo) pa je sedel na klopi.
CAGLIARI - FIORENTINA 0:1 (0:0)
Babacar 82.
RK: Joao Pedro 93./Cagliari
LAZIO - CROTONE 4:0 (0:0)
Lukaku 56., Immobile 78., Lulić 86., Anderson 89.
Kotnika (Crotone) ni bilo v ekipi.
GENOA - BENEVENTO 1:0 (0:0)
Lapadula 92./11-m
Belec (Benevento) je branil vso tekmo.

NAPOLI - SAMPDORIA 3:2 (3:2)
Allan 17., Insigne 33., Hamšik 39.; Ramirez 2., Quagliarella 27.
RK: Rui 77./Napoli

SASSUOLO - INTER 1:0 (1:0)
Falcinelli 34.
Consigli (Sassuolo) je v 49. minuti ubranil 11-metrovko Icardiju. Handanović (Inter) je branil vso tekmo.
SPAL - TORINO 2:2 (1:2)
Viviani 42., Antenucci 69./11-m; Falque 1., 10.
UDINESE - HELLAS VERONA 4:0 (2:0)