Josip Iličič je najprej zadel z bele točke, nato pa je po njegovem strelu žogo na golovi črti v mrežo pospravil še Nikola Kalinić. Foto: EPA
Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain je bil najzaslužnejši za zmago Napolija. Foto: Reuters
Lorenzo Insigne
Lorenzo Insigne je dosegel tretji zadetek v letošnji sezoni. Foto: EPA

Na San Siru so gledalci videli dramo že na začetku srečanja. Slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović je v kazenskem prostoru podrl Nikolo Kalinića in sodnik je v tretji minuti pokazal na najstrožjo kazen. Čeprav "Sarma" velja za specialista za branjenje enajstmetrovk, mu reprezentančni kolega Josip Iličić ni ponudil niti najmanjše možnosti. Z močnim udarcem v levo stran vrat Handanovića je popeljal Fiorentino v zgodnje vodstvo. Inter je prejel prvi zadetek po 283 minutah.
Že v 18. minuti so vijoličasti povedli z 2:0. S 25 metrov je sprožil Iličić, Handanović je strel ubranil, a se je žoga odbila v loku in pristala na tleh tik pred golom. Na golovi črti je zadetek Iličiću "ukradel" Kalinić.

Hrvaški reprezentant se je med strelce spet vpisal le pet minut pozneje. Po levi strani je prodrl Marcos Alonso in poslal oster predložek v kazenski prostor. Nogo je iztegnil Kalinić in še tretjič matiral Handanovića.
Od 31. minute je Inter igral z igralcem manj, saj je bil po prekršku nad Kalinićem izključen Miranda. Fiorentina je ob številčni premoči v drugem delu pretežno nadzorovala srečanje. Interju je v 60. minuti prek Maura Icardija uspelo znižati izid, srečanje pa je v 76. minuti dokončno odločil Kalinić. Spet je imel prste vmes Iličić, ki je Hrvatu nesebično podal za hat trick. Inter je po uvodnih petih zmagah doživel prvi poraz.
Tretji poraz Juventusa
Juventus nikakor ne najde poti iz krize v Serie A. V 6. krogu so Torinčani doživeli že tretji poraz, Napoli je bil boljši z 2:1.

Neapeljčani so v odličnem vzdušju na stadionu San Paolo povedli v 26. minuti, ko je po podaji Gonzala Higuaina z roba kazenskega prostora zadel Lorenzo Insigne. Stara dama je bila brez pravih idej, to vsekakor ni ekipa, ki je v velikem slogu osvojila dvojno krono v pretekli sezoni in se prebila vse do finala Lige prvakov.

V 62. minuti je po veliki napaki Hernanesa do žoge prišel Higuain in z natančnim diagonalnim strelom z leve strani povišal na 2:0, Gianluigi Buffon se je žoge dotaknil, a mu je ni uspelo odbiti. Gostom je že v naslednji akciji uspelo znižati. Po akciji Paula Dybale je žogo v mrežo iz bližine pospravil Mario Lemina.
Pritisk Juventusa v zaključku srečanja ni obrodil sadov, Alvaro Morata je v 73. minuti meril mimo vrat, sedem minut pred koncem pa je z glavo zgrešil še Paul Pogba.