Leo Messi je letos La ligi zabil že pet golov, igral pa je le na dveh tekmah. Foto: EPA
Helder Postiga
Dvkarat je Barcino mrežo zatresel Helder Postiga, ki je iz Zaragoze prišel kot zamenjava za Roberta Soldada. Foto: EPA
Neymar, Messi
Neymar je Messiju lepo podal za treji zadetek. Foto: EPA
Isco, Karim Benzema
Karim Benzema in Isco sta dvakrat uspešno sodelovala. Foto: EPA
Isco
Isco je bil že na drugi tekmi od treh letošnjih junak Reala. Tri točke je kraljevemu klubu prinesel tudi v prvem krogu proti Betisu. Foto: EPA
David Villa
David Villa je proti Sociedadu najprej zadel mrežo, nato pa še podal Kokeju. Foto: EPA

Barcelona, ki je na Mestallo pripotovala brez Xavija in Alexisa Sancheza, je silovito začela. V deseti minuti je zadel Neymar, a je bil gol razveljavljen zaradi prepovedanega položaja, kot pa je pokazal počasni posnetek, pa so sodniki naredili napako. Vendar so le minuto kasneje Katalonci povedli. S hitro akcijo sta Sergio Busquets in Cesc Fabregas v protinapad poslala Lionela Messija, ki je kaznoval napako domače obrambe. V 39. minuti je Busquets ukradel žogo Everju Banegi, jo takoj podal Fabregasu, ta pa jo je podaljšal do Messija, ki je z desnico matiral Diega Alves.

Postiga skoraj preobrnil izid
Le dve minuti kasneje je argentinski superzvezdnik dosegel klasični hat trick. Znova je akcijo začel Cesc, ki je podal na levo do Neymarja, Brazilec pa je v kazenskem prostoru našel Messija, ki je lepo utekel in s strelom "s prve" znova zatresel mrežo. Zaključek polčasa je bil silovit. Priložnosti so si kar vrstile na obeh straneh, Helder Postiga pa je vrnil netopirje v igro. Za prvi gol je poskrbela portugalska naveza. Joao Pereira je podal z desne, s sijajnim volejem pa je Postiga premagal Victorja Valdesa. V drugi minuti sodnikovega dodatka je Banega izvajal prosti strel, z glavo pa je portugalski napadalec znižal na 3:2.

V drugem polčasu je bil izjemen Diego Alves, ki se je razigral in zares branil neverjetno. Predvsem Messi je zapravil kar nekaj lepih priložnosti. Netopirji so najbolj nevarno zapretili prek rezervista Jonasa. Po strelu Brazilca z roba kazenskega prostora je žoga oplazila okvir vrat.

Junak Reala znova Isco
Isco
je najbolj zaslužen, da ima kraljevi klub po treh krogih poln izkupiček. Na Santiagu Bernabeuu je znova dokazal, da je Real z nakupom izjemno talentiranega Andaluzijca zadel v polno. Athletic je bil tokrat na gostovanju v prestolnici brez moči. Real, ki je popoldne poskrbel za nov rekorden prestop z Garethom Balom, je začel podjetneje in počasi stopnjeval ritem. V 26. minuti je Karim Benzema žogo mojstrsko poslal prek obrambe Baskov, Isco se je znašel sam pred Iagom Herrerinom, ki je dobil prednost pred Gorko Iraizozom.

Za tem je nevarno na nasprotni strani streljal Benat, Real pa je v sodnikovem dodatku povišal prednost. Prosti strel je izvajal Angel di Maria. V kazenskem prostoru je bil najvišji Cristiano Ronaldo, ki je z glavo povišal na 2:0. 18 minut pred koncem je Isco dokončno razblinil dvome o zmagovalcu. Benzema je znova lepo podal, španski reprezentančni vezist pa je s strelom z roba kazenskega prostora še drugič žogo spravil za hrbet Iaga. Častni zadetek je za Athletic, pri katerem je manjkal tudi Ander Herrera, ki se bo verjetno še pred koncem prestopnega roka preselil k Manchester Unitedu, 11 minut pred koncem rednega dela dosegel Ibai Gomez.

Atletico slavil zmago na Anoeti
Izjemno zanimivo je bilo tudi na Anoeti v San Sebastianu, kjer sta se pomerila udeleženca Lige prvakov Real Sociedad in Atletico Madrid. Z 2:1 so bili boljši gostje. V prvem polčasu je imel dve lepi priložnosti David Villa, ki je nato v 27. minuti vendarle zadel mrežo. Z desnico je natančno meril v desni spodnji kot. V 56. minuti se je najboljši strelec v zgodovini španske reprezentance izkazal še s podajo Kokeju, ki je povišal na 2:0. V 69. minuti je po podaji Estebana Granera znižal Xabi Prieto. Baski so ob koncu tekme pritisnili. Nevarno sta poskusila Granero in Ruben Pardo, a se je dvakrat izkazal Thibaut Courtois.

3. krog:
VALENCIA - BARCELONA 2:3 (2:3)
Postiga 45., 45.+2; Messi 11., 39., 41.

Valencia: Diego Alves, Joao Pereira, Rami, Ricardo Costa, Guardado, Michel (82.Parejo), Javi Fuego, Banega (68./Feghouli), Pabon, Canales (68./Jonas), Postiga.

Barcelona: Valdes, Dani Alves, Pique, Mascherano, Jordi Alba, Busquets, Fabregas (80./Jonathan), Iniesta, Pedro (72./Tello), Neymar (90./Sergi Roberto), Messi.

Sodnik: Jose Antonio Teixeira Vitenes

REAL MADRID - ATHLETIC B. 3:1 (2:0)
Isco 25., 72., Ronaldo 45.; Ibai Gomez 79.

Real Madrid: Diego Lopez, Arbeloa, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo (86./Carvajal), Khedira (70.Casemiro), Modrić, Isco, di Maria, Ronaldo, Benzema (73./Jese Rodriguez).

Athletic: Iago, Aymeric, Iraola, Balenziaga, Gurpegi, Mikel Rico (46./Moran), Iturraspe (46./De Marcos), Susaeta, Benat, Muniain (65./Ibai Gomez), Anduriz.

ALMERIA - ELCHE 2:2 (2:1)
Soriano 11., Verza 45./11-m; Albacar 32./11-m, Boakye 95.
RK: Dubarbier 67./Almeria

RAYO VALLECANO - LEVANTE 1:2 (0:1)
Larrivey 79.; Garcia 26., Ivanschitz 93.

Perbet 23., Aquino 30., Uche 75.
Jokić (Villarreal) se še ni vrnil po poškodbi in ga ni bilo v ekipi.

Lestvica
BARCELONA 3 3 0 0 11:2 9 ATLETICO MADRID 3 3 0 0 10:2 9 VILLARREAL 3 3 0 0 8:3 9 REAL MADRID 3 3 0 0 6:2 9 ATHLETIC BILBAO 3 2 0 1 5:4 6 ESPANYOL 3 1 2 0 5:3 5 CELTA VIGO 3 1 2 0 5:4 5 REAL SOCIEDAD 3 1 1 1 4:3 4 GRANADA 3 1 1 1 3:3 4 LEVANTE 3 1 1 1 2:8 4 VALLADOLID 3 1 0 2 3:4 3 VALENCIA 3 1 0 2 4:6 3 RAYO VALLECANO 3 1 0 2 4:7 3 ALMERIA 3 0 2 1 6:7 2 SEVILLA 3 0 2 1 3:5 2 ELCHE 3 0 2 1 3:6 2 REAL BETIS 3 0 1 2 2:4 1 MALAGA 3 0 1 2 2:4 1 GETAFE 3 0 1 2 2:5 1 OSASUNA 3 0 0 3 1:7 0