Mirko Vučinić je v 95. minuti odločil potnika v polfinale. Foto: EPA
Stephan El Shaarawy
Stephan El Shaarawy je v tej sezoni najboljši strelec Milana. Dosegel je že 17 zadetkov. Foto: EPA
Sebastian Giovinco
Sebastian Giovinco je na 1:1 izenačil s prostega strela in zadel desetič v tej sezoni. Foto: EPA
Branislav Ivanović
Branislav Ivanović je storil dve hudi napaki, ki so jih nogometaši Swanseaja kaznovali z zadetkom. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je s hat-trickom popeljal Real v četrtfinale španskega kraljevega pokala. Foto: Reuters

Začetek tekme ni bil po okusu navijačev "stare dame". V 6. minuti je namreč povedel Milan, ki v italijanskem prvenstvu za Juventusom zaostaja 14 točk, a je v primerjavi z začetkom sezone v precej boljši formi. Z roba kazenskega prostora je v spodnji kot natančno meril Stephan El Shaarawy, potem ko je po levi strani lepo prodrl Kevin Prince Boateng in podal v sredino.
Že šest minut pozneje je s sijajno izvedenim prostim strelom z 20 metrov prek živega zidu izenačil Sebastian Giovinco. Vratar Milana Marco Amelia je obstal na mestu, čeprav žoga ni šla povsem v kot. Do odmora je imel več od igre Juventus, a ostalo je pri izidu 1:1.
Črnogorec ponovil lansko vajo
Po manj zanimivem drugem polčasu so morali gledalci na razprodanem stadionu v Torinu na naslednji zadetek čakati do 95. minute, ko je rezervist Vučinić žogo poslal v mrežo s šestih metrov po "srečni" podaji Paola De Ceglieja, ki si je poskušal ustaviti žogo, a je ta nadaljevala pot do Črnogorca. Milan je v končnici pritiskal, v zadnji minuti je Juventus imel tudi nekaj sreče, ko je močan strel Bakayeja Traoreja iz voleja končal v telesu vratarja Marca Storarija.
Vučinić je bil v podaljšku že lani junak pokalnega dvoboja med tema dvema ekipama, ki sta se tedaj srečali v polfinalu, kjer se igrata dve tekmi (1:2, 2:2).

Najhujša tekma Ivanovića v Chelseajevem dresu
Prvi polfinalni obračun angleškega ligaškega pokala so na Stamford Bridgeu pri Chelseaju presenetljivo dobili nogometaši Swansea Cityja (0:2). Ti so večji del tekme igrali v podrejenem položaju, razmerje v strelih je bilo 21:5 v korist evropskih prvakov, ki pa so klonili po dveh hudih napakah branilca Branislava Ivanovića. Ta je v 38. minuti na svoji polovici izgubil žogo, proti golu je stekel Michu in žogo ob bližnji vratnici poslal v mrežo. Chelsea se je v nadaljevanju trudil izid poravnati, Rafael Benitez je v igro poslal Marka Marina, Franka Lamparda in Dembo Baja, a se jim ni izšlo.

Kazen je sledila v 91. minuti, ko je Ivanović s povratno podajo vratarju Rossu Turnbullu podaril žogo Dannyju Grahamu, ki je hladnokrvno zaključil za 0:2. Hip zatem je Ba zaostanek znižal, a je stranski sodnik zadetek razveljavil zaradi domnevnega prepovedanega položaja.