Juventus je sedmič zapored italijanski prvak. Foto: EPA
Inter
Razočarani nogometaši Interja po koncu tekme. Foto: EPA
Domenico Berardi
Domenico Berardi (v sredini) je v 72. minuti popeljal Sassuolo v vodstvo z 0:2. Foto: EPA
Senad Lulić
Senad Lulić je v Crotoneju v 17. minuti zadel za vodstvo Lazia z 0:1, toda Rimljanom do konca tekme ni uspelo ohraniti prednosti. Foto: EPA
Andrea Masiello
Andrea Masiello je v 93. minuti zadel za izenačenje na 1:1 na tekmi Atalanta - Milan. Foto: EPA
Chievo
Chievo, za katerega igrata Valter Birsa in Boštjan Cesar, je z zmago v Bologni z 1:2 naredil velik korak proti obstanku. V zadnjem krogu bo doma pričakal zadnjeuvrščeni Benevento. Foto: EPA

Lazio, ki je na lestvici na četrtem mestu, ima pred zadnjim krogom tri točke prednosti pred črno-modrimi. Tokrat je gostoval pri Crotoneju in bi si lahko krog pred koncem in medsebojnim dvobojem z Interjem na Olimpicu že zagotovil vstopnico za Ligo prvakov, vendar mu to ni uspelo. Crotone, ki se krčevito bori za obstanek, je iztržil točko (2:2). Rimljani so bili celo na pragu poraza, v 84. minuti je izenačil Sergej Milinković-Savić.
Prva tekma med Interjem in Laziem v tej sezoni se je konec decembra končala brez zadetkov.

Nerazpoloženi Icardi
V soboto zvečer je bil Inter šestič to sezono poražen. Večina izmed 66.876 gledalcev na stadionu Giuseppeja Meazze je prvi šok doživela v 25. minuti, ko je Matteo Politano s prostega strela prvič poslal žogo za hrbet Samirja Handanovića. Strel po tleh z levico pod živim zidom je presenetil "Sarmo", ki je obstal na mestu.

V nadaljevanju se je nekajkrat izkazal vratar gostov Andrea Consigli, v 42. minuti pa je Mauro Icardi zatresel mrežo, a je bil zadetek razveljavljen zaradi nedovoljenega položaja. Argentinski napadalec je pred koncem prvega polčasa novo lepo priložnost zapravil, znova je zablestel Consigli.

Icardi je sredi drugega dela znova potrdil, da to ni njegov večer, in po vodi je splavala še ena priložnost za izenačenje. Dve minuti zatem je na drugi strani Domenico Berardi po prodoru močno streljal pod prečko Handanovićevih vrat in na semaforju se je izpisalo 0:2.

Nekaj upanja je Interju v 80. minuti z znižanjem izida obudil Rafinha, toda to je bilo vse. Zvrstilo se je še nekaj priložnosti, vendar se gostiteljem ni uspelo dokopati vsaj do točke. Po strelu Ivana Perišića je eden izmed branilcev Sassuola žogo ustavil na golovi črti.
Handanović zdaj še vedno upa, da bo v šesti sezoni, odkar brani za Inter, le dočakal uvrstitev v najelitnejše evropsko tekmovanje.
Četrta zaporedna dvojna krona za staro damo
Juventus je z remijem brez zadetkov na gostovanju pri Romi potrdil sedmi zaporedni naslov italijanskega prvaka, saj Napoli zaostaja štiri točke. Stara dama se četrtič zapored veseli dvojne krone, v sredo je z zmago nad Milanom s 4:0 na istem stadionu osvojila tudi pokal.

Roma je imela že pred začetkom tekme zagotovljen nastop v Ligi prvakov. V prvem polčasu je bila nevarnejša, za malo so zgrešili Edin Džeko, Radja Nainggolan in Lorenzo Pellegrini. Na začetku drugega dela je bil zadetek Paula Dybale razveljavljen zaradi nedovoljenega položaja. Nainggolan je v 68. minuti nad Argentincem naredil grd prekršek, prejel drugi rumeni karton in moral predčasno z igrišča. Juventus je nato tekmo brez težav pripeljal do konca.
Iličić podal za dragoceno točko
Atalanta in Milan sta se v Bergamu pomerila v boju za šesto mesto. Rdeče-črni so si z remijem 1:1 že zagotovili vsaj kvalifikacije za Evropsko ligo, zelo blizu temu pa je tudi Atalanta, saj je sedmouvrščena Fiorentina doma izgubila z 0:1 proti Cagliariju in zaostaja tri točke. Dragoceno točko proti Milanu so si nogometaši iz Bergama priborili v 93. minuti, ko je Andrea Masiello izenačil z glavo po predložku Josipa Iličića.
Obe medsebojni tekmi Atalante in Fiorentine v tej sezoni sta se končali z 1:1, Iličić in soigralci pa imajo precej boljšo skupno razliko v zadetkih, zato jim udeležbo v Evropski ligi v prihodnji sezoni lahko prepreči le še čudež. Atalanta bo v zadnjem krogu gostovala v Cagliariju, Fiorentina pa pri Milanu.