Valter Birsa je dosegel zelo pomemben zadetek v boju za obstanek. Foto: EPA
Lorenzo De Silvestri je pokopal še zadnje upe Napolija. Foto: Reuters
Veliko slavje v Torinu po koncu tekme. Juventus je naredil velik korak do naslova. Foto: Reuters
Sami Khedira je z volejem zadel za 2:1. Foto: Reuters
Josip Iličić in soigralci so remizirali na rimskem Olimpicu z Laziem (1:1). Foto: EPA

Neapeljčani so po porazu prejšnji teden v Firencah doživeli nov šok. Na stadionu San Paolo so le remizirali s Torinom (2:2). Marek Hamšik je v 71. minuti z izjemnim strelom z roba kazenskega prostora zatresel mrežo in vse je kazalo na zmago Napolija. Sedem minut pred koncem je Lorenzo De Silvestri zadel z glavo po sijajni podaji Adema Ljajića in Napoli se ni več pobral.
V italijanskem prvenstvu v primeru istega števila točk odločata medsebojni tekmi, obe sta se končali z zmago gostujočih ekip z 1:0. Skupna razlika v zadetkih pa je močno na strani Juventusa in dvomov o prvaku tako ni več.

Bologna dolgo pretila v Torinu
Bologna je v prvem polčasu prikazala zelo dobro igro in na odmor odšla s prednostjo. Trener stare dame Massimiliano Allegri je na začetku nadaljevanja v igro poslal Douglasa Costo, ki je zelo poživil igro in pripomogel k preobratu.

Verdi natančen z bele točke
Gostje so povedli v 26. minuti, ko je Gianluigi Buffon podal prekratko žogo do Danieleja Ruganija, branilec je nato v kazenskem prostoru podrl Lorenza Crisetiga. Sodnik Massimiliano Irrati se je posvetoval z videosodnikom, nato pa si je še sam ogledal posnetek ob stranski črti. Najstrožjo kazen je Simone Verdi izvedel šele štiri minute pozneje, a je bil natančen.

De Maio zadel lastno mrežo
Na začetku drugega polčasa so gostitelji silovito pritisnili. V 52. minuti je Juan Cuadrado z desne strani podal pred vrata, kjer je Sebastian De Maio zatresel lastno mrežo. Pred vrati Bologne je bilo nato vseskozi vroče, Cuadrado in Gonzalo Higuain nista bila dovolj zbrana.

Khedira in Dybala potrdila zmago
Po uri igre je Emil Krafth skoraj poskrbel za nov šok za gostitelje, Buffon je z roko odbil strel v vratnico. Kazen je prišla že v 63. minuti, ko je Douglas Costa ušel po levi strani in podal pred vrata, vratar Antonio Mirante je bil prekratek, na daljši vratnici pa je Sami Khedira z volejem zatresel mrežo. Zmago je potrdil Paulo Dybala z levo nogo v 69. minuti po novi izjemni akciji Douglasa Coste.

Verona se seli v Serie B
Naslednji teden Juventus gostuje na Olimpicu pri Romi, v zadnjem krogu pa gosti odpisano Verono. Milan je na San Siru odpravil Verono s 4:1 in jo poslal v Serie B.
Chievo po golu Birse bližje obstanku
Izjemno pomembno zmago v boju za obstanek je dosegel Cheivo, ki je premagal Crotone z 2:1. Prvi zadetek za rumeno-modre je dosegel Valter Birsa v 12. minuti z glavo po podaji Massima Gobbija. Osem minut pred koncem je Mariusz Stepinski z roba kazenskega prostora povišal na 2:0. Marco Tumminello je znižal v sodnikovem dodatku. Birsa je igral vso tekmo, Boštjan Cesar pa je sedel na klopi.