Samir Handanović se je večkrat izkazal v vratih gostov. Foto: EPA
Carlos Tevez
Carlos Tevez je po sijajni akciji Artura Vidala že v 5. minuti načel mrežo Interja. Foto: Reuters
Mauro Icardi in Fredy Guarin
Veselje Maura Icardija in Fredyja Guarina ob izenačenju. Foto: Reuters
Lukas Podolski
Lukas Podolski, ki je prejšnji teden okrepil Inter kot posojeni nogometaš Arsenala, je v igro vstopil v 54. minuti. Foto: Reuters
Davide Astori s trenerjem Rome Rudijem Garcio
Trener Rome Rudi Garcia daje napotke Davideju Astoriju na stadionu Friuli v Vidmu. Foto: EPA
Nicola Sansone in Simone Zaza
Strelca za Sassuolo v Milanu - Nicola Sansone in Simone Zaza. Foto: EPA

Gostitelji so povedli že v 5. minuti, ko je po sijajni akciji Artura Vidala na desni strani kazenskega prostora - žogo je sprejel s peto ter izigral rojaka Garyja Medela - in podaji pred vrata iz bližine zadel Carlos Tevez. Juve je sedmič v tej sezoni mrežo tekmecev zatresel v uvodne četrt ure.
Inter je bil v prvi uri igre na sredini igrišča povsem nemočen, a je bolje nadaljeval in bil v končnici tekme celo bližje zmagi. V 64. minuti je izenačil še en Argentinec Mauro Icardi. Po lepi globinski podaji Fredyja Guarina je natančno meril z diagonalnim strelom po tleh z desne strani, potem ko ga ni uspel blokirati Leonardo Bonucci, žogo pa je uspešno usmeril tudi mimo Gianluigija Buffona, ki je stekel iz vrat.
Debi Podolskega
Icardi bi lahko v zadnjih desetih minutah postal veliki junak. Podaje novinca Lukasa Podolskega (igral je od 54. minute) z nekaj metrov ni uspel preusmeriti v mrežo, nekaj trenutkov zatem pa mu je po strelu z roba kazenskega prostora veselje preprečil Buffon.
Eden najzaslužnejših za točko Interja je Samir Handanović, ki se je izkazal z nekaj pomembnimi obrambami. Juventus je po 25 zaporednih domačih zmagah v Serie A na svojem stadionu še drugič zapored oddal točki. Sredi decembra je remi 1:1 v Torinu izvlekla tudi Sampdoria.

Astori edini strelec v Vidmu
Drugouvrščena Roma, ki za staro damo zdaj zaostaja samo točko, je že v času kosila z zadetkom Davideja Astorija z glavo v 17. minuti slavila v Vidmu pri Udineseju (0:1). Gostitelji so menili, da žoga po odboju od prečke ni prešla golove črte, a je televizijski posnetek dal prav sodnikovi odločitvi, da gol prizna. S prostega strela je podal Francesco Totti. V 85. minuti so domači nogometaši zahtevali 11-metrovko po prekršku Urbyja Emanuelsona nad Panagiotisom Konejem. Najbrž upravičeno.

Zaza poskrbel za žvižge na San Siru
Za največje presenečenje kroga je poskrbel Sassuolo, ki je na San Siru z 1:2 porazil Milan in poskrbel za žvižge razočaranih domačih navijačev. Tekmo je v 67. minuti s spektakularnim volejem po strelu iz kota odločil italijanski reprezentant Simone Zaza. Rdeče-črni so v 9. minuti mrežo zatresli prvi, ko je Andrea Poli zadel po akciji, ki jo je sam začel z ukradeno žogo. V 28. minuti je izenačil Nicola Sansone. Pri obeh golih Sassuola, ki ima le dve točki manj kot sedmouvrščeni Milan, je podal Domenico Berardi.
Fiorentina je ob zastreljani 11-metrovki Maria Gomeza v prvem polčasu in dveh izključenih igralcih v zadnje četrt ure z 1:0 klonila v Parmi. Gostitelji so dosegli šele tretjo letošnjo zmago.
Gianfranco Zola je v vlogi trenerja Cagliarija debitiral z visokim porazom v Palermu s 5:0.

17. krog:
JUVENTUS - INTER 1:1 (1:0)
Tevez 5.; Icardi 64.
RK: Kovačić 86./Inter
Juventus: Buffon, Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra, Marchisio, Pirlo, Pogba, Vidal (78./Pereyra), Tevez, Llorente (63./Morata).

Inter: Handanović, Campagnaro, Ranocchia, Juan Jesus, d'Ambrosio, Guarin, Medel, Kuzmanović (54./Podolski), Kovačić, Hernanes (85./Osvaldo), Icardi (90./M'Vila).

Krhin (Inter) je bil na klopi.
Sodnik: Luca Banti

CESENA - NAPOLI 1:4 (0:2)
Brienza 75.; Callejon 29., Higuain 41., 72., Hamšik 64.
Krajnc (Cesena) je bil na klopi.

CHIEVO - TORINO 0:0
Cesar je igral vso tekmo. Lazarević je v 71. minuti zamenjal Birso (vsi Chievo).
PALERMO - CAGLIARI 5:0 (3:0)
Morganella 5., Munoz 10., Dybala 33./11-m, 72., Barreto 85.
RK: Conti 26./Cagliari