Rodrigo Palacio je deset minut pred koncem postavil končni izid na San Siru. Foto: EPA
Felipe Anderson
Felipe Anderson je že v prvem polčasu dvakrat zatresel mrežo Interja. Foto: EPA
Anderson in Samir Handanović
Samir Handanović je bil nemočen že v 2. minuti. Foto: EPA
Stephan El Shaarawy
Stephan El Shaarawy (v sredini) v dvoboju z nogometašema Rome Seydoujem Keitajem in Konstantinosom Manolasom. Foto: EPA

Lazio je na San Siru v 37. minuti vodil že z 0:2, potem ko je drugič zadel Felipe Anderson po "sprehodu" skozi Interjevo obrambo. Brazilec je mrežo Samirja Handanovića načel že v 2. minuti po nizkem predložku, odličnem sprejemu in močnem diagonalnem strelu z levico.
Črno-modri so v drugem polčasu igrali veliko bolje. Najprej je v 66. minuti po kotu in kratko izbiti žogi izid znižal Mateo Kovačić z izjemnim volejem pod prečko z roba kazenskega prostora. Končni izid je v 80. minuti po zmedi v gostujoči obrambi iz bližine postavil Rodrigo Palacio. V končnici je bil bližje zmagovitemu zadetku Inter, po strelu Kovačića z glavo se je izkazal vratar Federico Marchetti in preprečil poraz Lazia.

Inzaghi po točki zelo zadovoljen

Najlepši priložnosti za Romo na Olimpicu je imel Gervinho, a je bil dvakrat na pravem mestu vratar Milana Diego Lopez.
Rimljani, ki so pogrešali kaznovanega Miralema Pjanića, so v 32. minuti upravičeno zahtevali 11-metrovko, ko je po kotu Nigel de Jong jasno igral z roko tik pred Seydoujem Keitajem, ki bi z glavo iz bližine poslal žogo v mrežo. Piščalka sodnika Nicole Rizzolija je ostala nema.
Gostje so od 70. minute igrali brez Pabla Armera, ki je prejel drugi rumeni karton. Trener rdeče-črnih Filippo Inzaghi je bil po tekmi zelo zadovoljen s predstavo svojih varovancev. Milan je na lestvici sedmi.
Juventus se bo v ponedeljek ob 18.30 v Dohi v Katarju z Napolijem udaril še za italijanski superpokal. Naslednji krog Serie A bo v torek, 6. januarja.
16. krog:
INTER - LAZIO 2:2 (0:2)
Kovačić 66., Palacio 80.; Anderson 2., 37.

Inter:
Handanović, D'Ambrosio (91./Campagnaro), Ranocchia, Juan Jesus, Nagatomo, Guarin (75./Bonazzoli), Kovačić, Kuzmanović, Dodo (45./Medel), Icardi, Palacio.

Lazio: Marchetti, Basta, de Vrij, Cana, Radu, Parolo, Ledesma (81./A. Gonzalez), Lulić (64./Onazi), Mauri, Klose (56./Đorđević), Felipe Anderson.

Sodnik: Paolo Tagliavento
Krhin (Inter) je bil na klopi.

ROMA - MILAN 0:0
RK: Armero 70./Milan

Roma: de Sanctis, Maicon (81./Torosidis), Manolas, Yanga-Mbiwa, Holebas, Keita, de Rossi (74./Destro), Nainggolan, Florenzi (66./Ljajić), Totti, Gervinho.

Milan: Diego Lopez, Bonera, Mexes, Zapata, Armero, Poli (81./Muntari), Montolivo, de Jong, Honda (72./Alex), Bonaventura, Menez (88./El Shaarawy).

Sodnik: Nicola Rizzoli

SASSUOLO - CESENA 1:1 (0:0)
Zaza 76./11-m; Ze Eduardo 94.
Krajnc (Cesena) je bil na klopi.
CAGLIARI - JUVENTUS 1:3 (0:2)
Rossettini 65.; Tevez 3., Vidal 15., Llorente 51.
NAPOLI - PARMA 2:0 (2:0)
Zapata 19., Mertens 30./11-m
VERONA - CHIEVO 0:1 (0:0)
Paloschi 81.
Cesar je igral vso tekmo, Birsa do 58. minute, Lazarević (vsi Chievo) je bil na klopi.
SAMPDORIA - UDINESE 2:2 (1:2)
Mba 15., Gabbiadini 60.; Geijo 31., Danilo 34.
RK: Heurtaux 88./Udinese

TORINO - GENOA 2:1 (0:1)